Rowerami wokół Islandii | Zespół Szkół Sportowych

Rowerami wokół Islandii

NINIWA TEAM po raz kolejny zawitała do Starochorzowskiego Domu Kultury, aby opowiedzieć o swojej wyprawie.

I my, grupa uczniów pod opieką pani Barbary Przybysz i Danuty Borkowskiej, spotkaliśmy się po raz siódmy z przedstawicielami tej grupy: Łukaszem Proksą i Marcinem Szuścikiem.

Zabrakło o. Tomasza Maniury, któremu nie udało się dotrzeć na spotkanie. Była to XI wyprawa rowerowa grupy pod hasłem: „Operacja Rozpoznanie – Nowy Początek”. Jadąc, prosili o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Tym razem zespół przemierzył Islandię i to właśnie o tej magicznej krainie lodu i ognia opowiadali Łukasz i Marcin. W tegorocznej wyprawie wzięła udział rekordowa jak dotąd liczba uczestników – 55 osób. Pętla dookoła wyspy trwała 25 dni, w czasie której rowerzyści pokonali 2160 km. Najgorszym przeciwnikiem, zgodnie z oczekiwaniami, okazał się silny wiatr. W dużej mierze obniżył wydajność wyprawy. Ponieważ zróżnicowanie terenu jest na Islandii niesamowite, nawet kilkudniowa jazda przy lodowcu nie była monotonna, bo co chwilę ten monumentalny pomnik przyrody serwował grupie nowe doznania wizualne. Jedną z największych atrakcji był największy lodowiec Islandii – Vatnajökull.

 

 

Podczas tej wyprawy musieli codziennie oddawać się Bogu, bo taki trud jest ofiarą z własnych ambicji, planów, trzeba umieć podporządkować się grupie i liderowi. Relacje uzupełniały pięknie zmontowane filmiki z poszczególnych dni wyprawy.

 

 

szkoła podstawowa 8zajęcia pozalekcyjne

Danuta Borkowska • 18 stycznia 2018


Poprzednia wiadomość

Następna wiadomość

ROZMIAR CZCIONKI
KOLOR TŁA
Makulatura !!! Ważenie w czwartek 15 listopada 2018 od 8.00 do 15.00
do startu nowej strony Zespołu Szkół Sportowych