“Miłość aż po grób” w SP8 | Zespół Szkół Sportowych

“Miłość aż po grób” w SP8

ŚLEPA MIŁOŚĆ,
STARA MIŁOŚĆ NIE RDZEWIEJE,
PLATONICZNA MIŁOŚĆ
♥♥♥♥♥♥

Te i inne frazeologizmy o miłości poznali w Walentynki na lekcji języka polskiego uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych SP8.  Pierwszym zadaniem było znalezienie swojej “drugiej połówki”. 😀  Swatką w tym zadaniu były papierowe, rozcięte na dwie połowy, serca.  Skojarzone pary dostały drugie zadanie, którym było dopasowanie frazeologizmów o miłości do właściwego znaczenia.

A żeby walentynkowego nastroju było jeszcze więcej, każdy kto zdążył wykonać zadanie, otrzymał walentynkę, a była nią ocena bardzo dobra napisana na czerwono i zamknięta w sercu. ♥♥♥♥♥♥

szkoła podstawowa 8warsztaty

Magdalena Wilk-Konieczna • 14 lutego 2018


Poprzednia wiadomość

Następna wiadomość

ROZMIAR CZCIONKI
KOLOR TŁA