Menu Zamknij

EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

W marcu obchodziliśmy po raz pierwszy w świetlicy szkolnej Europejski Dzień Logopedy. Z tej okazji uczniowie uczęszczający do świetlicy mieli do wykonania specjalne logozadania oraz brali udział w drużynowym konkursie logopedycznym. W trakcie konkursu dzieci chętnie wykonywały proponowane im ćwiczenia i zabawy aktywizujące. Z ogromnym zaangażowaniem usprawniały motorykę aparatu artykulacyjnego, oddechowego i fonacyjnego wykorzystując przy tym specjalistyczne pomoce logopedyczne. Największą popularnością cieszyły się ćwiczenia oddechowe z użyciem baniek mydlanych. Ponadto w ramach zajęć plastycznych uczniowie mogli samodzielnie wykonać z papieru zabawkę do ćwiczeń oddechowych w domu: Logopedycznego słonia.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za aktywny udział w obchodach tego dnia.

Komentarze

Podobne wpisy

Informujemy że 12.03 ruszyły zapisy do klas 1 szkoły podstawowej. Kliknij po więcej informacji
do startu nowej strony Zespołu Szkół Sportowych