EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY | Zespół Szkół Sportowych

EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

W marcu obchodziliśmy po raz pierwszy w świetlicy szkolnej Europejski Dzień Logopedy. Z tej okazji uczniowie uczęszczający do świetlicy mieli do wykonania specjalne logozadania oraz brali udział w drużynowym konkursie logopedycznym. W trakcie konkursu dzieci chętnie wykonywały proponowane im ćwiczenia i zabawy aktywizujące. Z ogromnym zaangażowaniem usprawniały motorykę aparatu artykulacyjnego, oddechowego i fonacyjnego wykorzystując przy tym specjalistyczne pomoce logopedyczne. Największą popularnością cieszyły się ćwiczenia oddechowe z użyciem baniek mydlanych. Ponadto w ramach zajęć plastycznych uczniowie mogli samodzielnie wykonać z papieru zabawkę do ćwiczeń oddechowych w domu: Logopedycznego słonia.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za aktywny udział w obchodach tego dnia.

Komentarze
szkoła podstawowa 8zajęcia pozalekcyjne

Patrycja Materla • 14 marca 2018


Poprzednia wiadomość

Następna wiadomość

ROZMIAR CZCIONKI
KOLOR TŁA