Menu Zamknij

IV miejsce w Finale Gimnazjalnych Potyczek 2017

47 uczniów z 16 szkół gimnazjalnych przystąpiło do finałowej rundy rozgrywek 9. edycji Ogólnopolskiego Finału Konkursu Gimnazjalne Potyczki, który odbył się 10 marca br. w Narodowym Banku Polskim. Finaliści pokonali aż 430 trzyosobowych zespołów z całej Polski i przystąpili do konkurencji sprawdzających wiedzę oraz umiejętności zdobyte podczas realizacji programu Ekonomia na co dzień.

W ogólnopolskim finale spotkało się 16 gimnazjów, które pomyślnie przeszły pierwsze dwa etapy konkursu i uzyskały największą liczbę punktów. Do I etapu – szkolnego – mogli przystąpić wszyscy uczniowie realizujący program Ekonomia na co dzień. Trzyosobowe zespoły miały za zadanie opracować i przeprowadzić minimum jedno ćwiczenie z zakresu edukacji ekonomicznej ze swoimi młodszymi kolegami. 40 najlepszych drużyn zakwalifikowało się do II etapu konkursu. Zadaniem w tym etapie było stworzenie pomysłu na produkt bądź usługę, która rozwiąże konkretny problem środowiska lokalnego, a jednocześnie przyniesie korzyści finansowe.  Uczniowie wykazali się nieograniczoną inwencją. Zaproponowali między innymi zorganizowanie na osiedlu minikina połączonego z kółkiem literackim dla mieszkańców, założenie wypożyczalni rowerów wraz z planami tras rowerowych, klubu promującego zdrowy tryb życia ze szczególną ofertą dla seniorów czy stworzenie aplikacji pomocnej w poznawaniu ciekawych miejsc w swoim rodzinnym mieście.

Uczniowie naszego gimnazjum w składzie Paweł Cwienczek, Zoha Zahia i Zahi Zahia wraz z opiekunem , panią Katarzyną Budziłek-Jurek  , przygotowali projekt:  “Nasze zdrowie w naszych rękach: Jak dbać o kondycję mieszkańców Bytkowa-dzielnicy Siemianowic Śląskich”, który polegał na założeniu Klubu Zdrowego Siemianowiczanina.  Przedsięwzięcie  zyskało aprobatę jurorów uzyskując 65 pkt/70pkt możliwych do zdobycia. Jury, w skład którego weszli przedstawiciele Narodowego Banku Polskiego, Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości oraz świata biznesu, zakwalifikowało do ścisłego finału Konkursu przedstawicieli naszego gimnazjum.

Podczas dziewięciu finałowych konkurencji  wszystkie zespoły musiały wykorzystać wiedzę z zakresu ekonomii, usług firm i instytucji, podatków, a także umiejętności pracy w zespole.

Nasz zespół zajął ostatecznie IV miejsce w finale Ogólnopolskiego Konkursu Gimnazjalnych Potyczek.

Gratulacje!

Komentarze
Accessibility