Menu Zamknij

VII wieczorne spotkanie z matematyką

24 MARCA podczas Wieczoru odbyły się warsztaty dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych i gimnazjum, zajęcia dla uczniów klasy 3 szkoły podstawowej oraz turniej szachowy.

Uczniowie naszego gimnazjum: Paweł Cwienczek, Marek Łapaj, Iza Kuśmierz, Zoha i Zahi Zahia , Natalia Augustiniok, Martyna Mikołajczyk oraz Justyna Grund i Natalia Szczygieł uczestniczyli od g.17.00 do 22.00 w warsztatach przygotowanych przez nauczycieli z Chorzowa, Piekar Śląskich, Siemianowic Śląskich i Rudy Śląskiej.

Podczas Wieczoru uczniowie wzięli udział w pięciu (spośród dziewięciu) propozycji przygotowanych specjalnie dla nich: 

 1. Koder Junior – matematyka w programowaniu komputerów” – mgr inż. Adrian Gałązka, nauczyciel przedmiotów informatycznych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Rudzie Śląskiej.

 2. Odkrywamy tajemnice historii matematyki: czy Greków oczarowały liczby?” – mgr Sławomir Kostka, nauczyciel historii i przyrody w Zespole Szkół Sportowych nr 2 w Chorzowie, mgr Renata Laksa, nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Sportowych nr 2 w Chorzowie.

 3. Matematyczne podróże w czasie i przestrzeni” – mgr Katarzyna Budziłek-Jurek, nauczyciel matematyki w Zespole Szkół Sportowych w Siemianowicach Śląskich i mgr Justyna Widera, nauczyciel matematyki w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 5 w Piekarach Śląskich.

 4. „Zoetrop i proste animacje” – dr Beata Tyszka-Skorek, nauczyciel matematyki i fizyki w ZSS nr 2 w Chorzowie.

 5. „Matematyczna rywalizacja” – mgr Grzegorz Derbis, nauczyciel matematyki w Gimnazjum nr 4 w Chorzowie, doradca metodyczny matematyki w Chorzowie.

 6. „Pętle, skręty i zakręty – w labiryncie matematycznych korytarzy” – mgr Małgorzata Kierat, nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół Sportowych nr 2 w Chorzowie i mgr inż. Łukasz Libuda, nauczyciel matematyki i informatyki w Zespole Szkół Sportowych nr 2 w Chorzowie.

 7. Ozdoba świąteczna techniką origami” – wykorzystanie techniki origami na zajęciach – mgr Zyta Chmiel –nauczyciel matematyki z Rudy Śląskiej, SNM, mgr Ewa Skalska – nauczyciel matematyki w Gimnazjum nr 2 w Chorzowie.

 8. „Geometria w sztuce” – mgr Urszula Wilk, nauczyciel plastyki i informatyki w Zespole Szkół Sportowych nr 2 w Chorzowie.

 9. „Licz na siebie” – mgr Katarzyna Oniszczuk i mgr Marcin Nowok, nauczyciele języka angielskiego w Zespole Szkół Sportowych nr 2 w Chorzowie.

  Na zakończenie Wieczoru wszyscy otrzymali  pamiątkowe długopisy i w dobrych humorach wrócili do domu. Uczestnictwo w tym wydarzeniu jest zawsze miłym przeżyciem i na długo pozostaje w pamięci.

Komentarze
Accessibility