Menu Zamknij

Wycieczka do Opola

W dniach 15-18 maja 2017r. uczniowie klasy IIb Gimnazjum nr 1 w Zespole Szkół Sportowych z Siemianowic Śląskich wraz z opiekunami :  Katarzyną Budziłek-Jurek i  Leszkiem Gasiulewiczem byli na wycieczce w Opolu.

Zwiedzili tam Muzeum Uniwersytetu Opolskiego oraz uczestniczyli w warsztatach i wykładach przeprowadzonych przez pracowników naukowych UO:

  • 15.05.2017 w  wykładzie z historii: „ Śląsk w średniowieczu”
  • 16.05.2017  w warsztatach z j. polskiego: „ Projektowanie interaktywnych narracji przy użyciu aplikacji TWINE”

  • 18.05.2017  w wykładzie z chemii: „Naturalne crime story- historie toksycznych roślin”
  • 17.05.2017  w wykładzie w Instytucie matematyki: „Muzyka kontra matematyka”.

Udział w powyższych zajęciach rozbudził zainteresowania naszych uczniów oraz pozwolił poszerzyć wiedzę o historii regionu .Ponadto uczniowie odwiedzili opolskie zoo( gdzie wzięli udział w zajęciach dydaktycznych), Galerię Sztuki Współczesnej(gdzie odbyły się warsztaty plastyczne), Muzeum Polskiej Piosenki, Piastowską Wieżę oraz wzięli udział w rejsie statkiem po Odrze.

 

Komentarze
Accessibility