Menu Zamknij

Konkurs “Matematyka Bez Granic”

Dnia 27 lutego w naszej szkole odbył się XXXI finałowy etap matematycznego konkursu Matematyka Bez Granic. Po raz pierwszy wzięły w nim udział klasa 8b. Nie jest to typowy konkurs matematyczny w jakich uczestniczą nasi uczniowie ponieważ tym razem rywalizacja przebiegała w zespole klasowym. Uczniowie dzielą się na grupy i wspólnymi siłami próbują rozwiązać 10 zadań. Tematyka konkursu obejmuje różne działy matematyki, zadania nawiązują do konkretnych sytuacji życiowych i pokazują przykłady zastosowania matematyki. Do rozwiązania niektórych zadań niezbędna jest wyobraźnia przestrzenna i sprawność manualna (konstruowanie, wycinanie, naklejanie różnych figur płaskich w celu tworzenia z nich nowych konfiguracji, budowanie modeli brał o zadanych własnościach, itp.) Ponadto polecenie jednego zadania jest w języku obcym i odpowiedź również musiała być tak sformułowana. Nasi uczniowie wybrali język angielski.

Komentarze
Accessibility