Menu Zamknij

SZKOLNE OŚRODKI SIATKARSKIE

30 maja 2015

Finał Wojewódzki Orlik Volleymania 2015 w ZSS

30 maja 2015 roku na boiskach przy Zespole Szkół Sportowych w Siemianowicach Śląskich został rozegrany finał wojewódzki Orlik Volleymania 2015.

Do zawodów przystąpiły drużyny reprezentujące szkoły podstawowe z Siemianowic Śląskich oraz Mysłowic. Punktualnie o godzinie dziesiątej kilka słów do dzieci skierował Prezydent Miasta Siemianowic Śląskich Pan Rafał Piech oraz Dyrektor Zespołu Szkół Sportowych w Siemianowicach Śląskich Pan Bogusław Szopa.
Następnie po uroczystym otwarciu rozpoczęły się pierwsze mecze. Na boiskach w czasie gry panowała sportowa atmosfera, a o wygranej w meczu bardzo często decydowały końcowe fragmenty setów. W przerwach między meczami zawodnicy mogli posilić się kiełbaskami z grilla oraz przepyszną surówką.
Wśród kibiców gorąco zagrzewali do gry koordynator wojewódzki SOS Zbigniew Błaszczak oraz koordynator Orlik Volleymania Przemysław Halapacz.
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, koszulki, a także słodycze. W meczu finałowym spotkały się drużyny Silesii Volley Mysłowice oraz Szkoły Podstawowej nr 3 z Siemianowic Śląskich. Po zaciętym spotkaniu lepsi ukazali się zawodnicy z Mysłowic, którzy to zajmując pierwsze miejsce w turnieju uzyskali kwalifikację do rozgrywek makroregionalnych.
))))))

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!! Szeroki uśmiech

Link do galerii (klik)


28 maja 2015 r.

Święto siatkówki w Siemianowicach Śląskich.

W dniu 15 maja 2015 r. w ramach funkcjonowania Szkoły Patronackiej Siatkarskich Ośrodków Szkolnych na boiskach Zespołu Szkół Sportowych w Siemianowicach Śląskich został rozegrany turniej siatkówki Orlik Volleymania 2015.

 

Do rywalizacji sportowej przystąpiło dziesięć drużyn z pięciu szkół podstawowych z Siemianowic Śląskich. Mecze stały na wysokim poziomie sportowym, a gra w siatkówkę obfitowała w wiele radości wśród uczestników. Dwa pierwsze miejsca zdobyły drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 3, natomiast najniższy stopień na podium przypadł drużynie Szkoły Podstawowej nr 5. Pierwsze osiem zespołów uzyskało prawo reprezentowania naszego miasta i gry w turnieju wojewódzkim, który to zostanie rozegrany 30 maja 2015 roku na boiskach przy ZSS w Siemianowicach Śląskich. Ponadto pierwsze trzy zespoły otrzymały pamiątkowe puchary oraz dyplomy.

Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce – SP 3 (1)
2 miejsce – SP 3 (3)
3 miejsce – SP 5

4 miejsce – SP 13 (2)
5 miejsce – SP 13 (1)
6 miejsce – SP 8 (2)
7 miejsce – SP 6 (2)
8 miejsce – SP 3 2)
9 miejsce – SP 8 (1)
10 miejsce – SP 6 (1)

Święto siatkówki w Siemianowicach ŚląskichŚwięto siatkówki w Siemianowicach ŚląskichŚwięto siatkówki w Siemianowicach ŚląskichŚwięto siatkówki w Siemianowicach ŚląskichŚwięto siatkówki w Siemianowicach ŚląskichŚwięto siatkówki w Siemianowicach ŚląskichŚwięto siatkówki w Siemianowicach ŚląskichŚwięto siatkówki w Siemianowicach ŚląskichŚwięto siatkówki w Siemianowicach Śląskich


17 marca 2015 r.

Dzień 17 marca 2015r. był ważnym dniem dla naszej szkoły i przyszłości siemianowickiej siatkówki. W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 8 w Zespole Szkół Sportowych w Siemianowicach Śląskich został podpisany AKT INAUGURACYJNY Akademii Siatkówki Siatkarskiego Ośrodka Szkoleniowego oraz AKT INAUGURACYJNY Szkoły Patronackiej Siatkarskich Ośrodków Szkoleniowych.

W projekcie tym będą uczestniczyły siemianowickie szkoły: Szkoła Podstawowa nr 5, Szkoła Podstawowa nr 6 i Szkoła Podstawowa nr 8. Honorowymi patronami przedsięwzięcia są: Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie Rafał Piech, Wiceprezydent Anna Zasada-Chorab oraz Dyrektor S.O.S Gimnazjum nr 13 w Katowicach Krzysztof Nowosielski.
Celem Akademii są wspólnie podjęte działania prowadzone w ramach programu szkolenia dzieci i młodzieży w siatkówce i mini siatkówce. Działanie te będą zgodnie z projektem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Imprezę uświetnili:
Rafał Piech – Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie
Anna Zasada – Chorab – Wiceprezydent Miasta Siemianowice Śląskie
Zbigniew Błaszczak – Koordynator S.O.S
Krzysztof Nowosielski – Dyrektor Gimnazjum nr 13 w Katowicach
Jan Bauer – Ambasador Akademii Siatkówki S.O.S
Elżbieta Agacka – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Siemianowicach Śląskich
Sebastian Hutny – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Siemianowicach Śląskich
Bogusław Szopa – Dyrektor Zespołu Szkół Sportowych w Siemianowicach Śląskich
Wiesław Marcinkowski – Prezes MUKS Michałkowice w Siemianowicach Śląskich
Małgorzata Pichen – Naczelnik Wydziału Sportu Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie
Joanna Janta – Wicedyrektor Zespołu Szkół Sportowych w Siemianowicach Śląskich.

SOSSOSSOSSOSSOSSOSSOSSOSSOSSOSSOSSOSSOSSOS

Na dobry początek uczniowie Zespołu Szkół Sportowych rozegrali pokazowy mecz mini siatkówki.

Accessibility