Menu Zamknij

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 8 i V Liceum Ogólnokształcącego w Siemianowicach Śląskich

Godziny pracy:

Poniedziałek – Piątek

7.30 – 15.00

Biblioteka jest wypożyczalnią i czytelnią dla klas 1-3 (Budynek B) oraz klas 4-8 i LO (Budynek A). Jej zbiory stale uzupełniane są o nowości wydawnicze.

Biblioteka bierze udział w konkursach i akcjach czytelniczych (np. Przerwa na czytanie). Co roku uczestniczy w Wielkiej Lidze Czytelników (w maju 2019 jej czytelnicy reprezentowali szkołę w Etapie Wojewódzkim tego konkursu) oraz akcji CzytajPL. Organizuje też liczne akcje czytelnicze – m. in. Randka w ciemno z książką, Napiszcie swoją Bajkę, Dzień Piegów, Escape Roomy Online, Biblioteczne odliczanie do Gwiazdki oraz konkursy – m. in. Przygoda z książką i biblioteką w komiksie. W bibliotece dla klas 1-3 odbywają się spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki.

Od niedawna działa blog biblioteczny (www.bibliotekazss.blogspot.com), a także media społecznościowe – Facebook (https://www.facebook.com/blogbibliotekaZSS/) oraz Instagram (https://www.instagram.com/bibliotekazss/). Umieszczane tam są zapowiedzi i relacje z wydarzeń bibliotecznych, informacje o czytelniczych świętach, gry online i quizy. Zebrane są też linki do literackich i kulturalnych źródeł online.

Od 2021 roku czytelnicy mogą wyszukiwać i rezerwować zbiory biblioteki w bibliotecznym Katalogu OPAC. Rezerwacji w katalogu można dokonywać po założeniu konta. Szczegółowe informacje o tym jak je utworzyć dostępne są u nauczycieli bibliotekarzy.

Wejście do Katalogu OPAC:

https://m007257.molnet.mol.pl/

Zapraszamy do odwiedzania biblioteki szkolnej na każdej przerwie!

Accessibility