Menu Zamknij

Z życia licealisty

21.12- Wspólnie uczestniczyliśmy w Jasełkach w kościele Ducha św. w Bytkowie i przygotowaliśmy spotkanie wigilijne przy choince, pod którą znalazły się wspaniałe prezenty!


20.12- W ramach ćwiczenia sprawności sportowych lekcja wychowania fizycznego odbyła się na lodowisku na Pszczelniku- jazda na łyżwach daje dużo satysfakcji!


18.12- Poszerzamy wiedzę z języka angielskiego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach- American Corner. Uczestniczyliśmy w warsztatach pt. ,,Program Flex i Symbols of theUSA”.


13.12- Wybraliśmy się do teatru ,,Korez” na wspaniałe przedstawienie pt. ,,Scenariusz dla trzech aktorów”.


6.12-  Grupa licealistów stworzyła orszak św. Mikołaja i odwiedziła w czasie lekcji wszystkie klasy ZSS, wręczając uczniom słodkie upominki.


21.11- Licealiści zwiedzali gmach CINiBA w Katowicach, zapoznawali się ze zbiorami biblioteki, uczestniczyli w warsztatach  bibliotekarskich.


9.11.-  Uczniowie przygotowali uroczystą akademię z okazji Święta Niepodległości.


29.10.-,,Nie dla czadu”- to temat prelekcji poświęconej zachowaniu zasad bezpieczeństwa podczas sezonu grzewczego.


29.10.- W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa licealiści przygotowali projekt pt. <<,, Biblia”- Księga nad Księgami>>. Prezentują go na lekcjach języka polskiego.


26.10.- Licealiści na godzinie wychowawczej rozpoczęli współpracę z psychologiem szkolnym. Ciekawy cykl zajęć  zainicjowały ćwiczenia z autoprezentacji.


16.10.- Grupa licealistów wzięła udział  w  wykładzie w Bibliotece Publicznej w Siemianowicach pt. ,,Wybitne kobiety, wybitne Ślązaczki”. Było to spotkanie z panią Małgorzatą Groniewską zorganizowane z okazji Stulecia Praw Kobiet w Polsce.


15.10.- Uczestniczyliśmy w Akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.


9.10.- Uczniowie wzięli udział w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewczyn i chłopców. Na szczeblu rejonu dziewczyny zajęły III miejsce!


26.09.- Uczniowie zaangażowali się w przygotowanie Dnia Języków Obcych.


24.09.- Uczestniczymy w Targach Pracy zorganizowanych w Domu Kultury ,,Chemik”. Poznajemy siemianowickich przedsiębiorców. Zapoznajemy się z ofertą pracy i logujemy się do biura pośrednictwa pracy.


13.09.- Integrujemy się na wycieczce do Rajczy. Zdobywamy Halę Boraczą, jednocześnie realizujemy założenia programowe. Z Milówki wracamy pociągiem do domu.

Zobaczcie jak było.


7.09.- Uczestniczymy w projekcji filmu pt. ,,Dywizjon 303. Historia prawdziwa.” To okazja do dyskusji na temat filmu, historii i książki Arkadego Fiedlera. Dojazd do Katowic tramwajem z Placu Alfreda ,,wymusił” na nas sympatyczny spacer przez Lasek Bytkowski. Mogliśmy ze sobą swobodnie porozmawiać, a to pierwszy krok do integracji!


7.09.- 9.09- Zawodniczki piłki ręcznej uczestniczą w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej po raz pierwszy organizowanym w naszej szkole. Codziennie rozgrywają po kilka meczy, a efekt – zajęcie VIII miejsca w kategorii juniorek młodszych.


3.09.- Uczniowie klasy I LO uczestniczyli w uroczystej akademii inaugurującej nowy rok szkolny- pierwszy w nowej szkole. Była to okazja do zawarcia pierwszych znajomoúci i spotkania z wychowawczynią. Spacer po szkolnym labiryncie dostarczył wielu wrażeń- może od jutra uda się trafić do każdej sali!

Accessibility