Menu Zamknij

Finał Bliżej Świata 2018

Finał konkursu Bliżej Świata 2018 stał pod znakiem występów artystycznych, inspirowanych hitem amerykańskiej TV czyli programem Lip Dub.

Zanim przejdę do relacji z przebiegu konkursu dla mniej zorientowanych wyjaśnię co to za konkurs? Otóż BŚ to konkurs w którym poznajemy inne kultury. Ich zwyczaje, stroje, kulturę, historyczne miejsca, dzieła sztuki, bohaterów narodowych, narodowe potrawy czy symbole narodowe. Wszystko po to, aby w jakiś sposób, przybliżyć i zapoznać się ze światem. Tolerancja na inne kultury jest przewodnim hasłem tego wydarzenia od lat.

Z samego rana widać było na korytarzach gorączkowe przygotowania. Zadań w czasie BŚ jest zwykle kilka i o wiele spraw trzeba zadbać.  W tym konkursie jednostka, nawet najbardziej doskonała nie wygra. Tu liczy się Team Work.

Jak zwykle co roku organizatorzy konkursu czyli Henryk Lazar i Alina Rostalska, przygotowali wymagający zestaw zadań. W tym roku jury oceniało kilka elementów: wystrój sali, stroje, symbole, i potrawy narodowe. Zadaniem specjalnym był występ artystyczny. Jak to miało wyglądać opisywałem już wcześniej w regulaminie.

Właśnie występy nadały tegorocznej edycji kolorytu. Nawet klasy które w zeszłym roku niespecjalnie się przyłożyły w tym roku postarały się rewelacyjnie. Największy postęp zanotowała klasa piłkarska czyli 2e. Chłopaki wylosowali Niemcy i wszyscy zaprezentowali się w ludowych bawarskich strojach. Zobaczcie sami.

Wiele klas do występów przygotowało specjalne sceny. Tak zrobili na przykład maturzyści przedstawiający Brazylię. Tam na scenie stanął Michel Teló.

Rewelacyjny występ przygotowała 3b. W roli głównej Shakira.

Kapitalnych i doskonale przygotowanych występów było bardzo wiele. Niedługo powstanie film prezentujący większość z nich.

Jak co roku pojawiło się wiele fantastycznych gadżetów, budowli czy innych charakterystycznych dla danej kultury elementów.
W klasie 7c zaprezentowano własnoręcznie zrobione Sombrero.

Maturzyści zaprezentowali monumentalny pomnik Jezusa Zbawiciela
7a prezentująca RPA zbudowała chatkę charakterystyczną dla plemion żyjących ciągle w zgodzie z naturą.

Odwiedzając Rumunię natknęliśmy się na szukającego młodej krwi hrabiego Drakulę.

Wymieniać można by długo, ale komu chciało by się tyle czytać. Zobaczcie na zdjęcia poniżej.

Kto wygrał w końcu? Tego dowiecie się na wręczeniu nagród którego termin zostanie ogłoszony niebawem. Oczekujcie w niecierpliwości.

Zaglądajcie też od czasu do czasu na szkolnego Facebooka. Tam od czasu do czasu pojawi się jakiś materiał którego jeszcze nie widzieliście.

Na koniec głosowanie. Organizatorzy wybrali dla was kilka zdjęć na których widzimy fantastyczne stylizacje. Wybierzcie najlepszą waszym zdaniem. Głosowanie trwa tydzień.
(to tylko zabawa, nie zepsujcie jej, próby oszukiwania systemu spowodują przerwanie głosowania)
[socialpoll id=”2495802″]

No i wreszcie olbrzymia galeria zdjęć. Przeglądajcie.

[foogallery id=”8774″]

 

 

Komentarze
Accessibility