Menu Zamknij

Z wizytą u Mela Gibsona

27 marca spora grupa młodzieży- aż 158 osób- i wspaniali opiekunowie udali się do katowickiego Teatru ,,Korez” na spektakl pt. ,,Kolega Mela Gibsona”.

Kiedy już wszyscy zajęli wybrane przez siebie miejsca, na scenie pojawił się dyrektor ,,Korezu” – Mirosław Neinert! Krótko, ale niezwykle ciekawie i zabawnie opowiedział o swojej współpracy z Tomaszem Jachimkiem”, autorem tekstu ,,Kolega Mela Gibsona”. Przedstawił nam pasjonujące życie literackiej postaci Cyrana de Bergerac, a następnie wcielił się w postać aktora-nieudacznika Feliksa Rzepki, którego całe życie zawodowe polegało na graniu Cyrana… Towarzyszyliśmy Feliksowi w podboju serc polonii amerykańskiej. I tu zaczęła się prawdziwa zabawa… Brawom i wybuchom śmiechu nie było końca! Uczniowie dali się ponieść emocjom- razem z Mirosławem Neinertem w nastroju pełnym powagi odśpiewali  ,,O mój rozmarynie rozwijaj się…!”. Brawo za znajomość słów i melodii!

To z pewnością nie była nasza ostatnia wizyta w ,,Korezie”!

Komentarze
Accessibility