Menu Zamknij

“CHWILA DLA PUPILA” CZYLI ZAJĘCIA Z ELEMENTAMI DOGOTERAPII

Klasa 3 E rozpoczęła w II semestrze cykl zajęć popołudniowych
“Chwila dla pupila” z elementami dogoterapii.

Dogoterapia znana również pod nazwą kynoterapia to forma wspomagająca rehabilitację, psychoterapię oraz edukację, gdzie filarem kontaktowym jest pies. Odpowiednio wyszkolony czworonóg wraz ze swoim przewodnikiem stanowią zespół terapeutyczny. Zajęcia mają na celu budowanie prawidłowej relacji dziecka ze zwierzęciem, pokonanie wszelkich lęków,  naukę bezpiecznego postępowania z psem oraz pobudzenie zmysłów najmłodszych.

Uczniowie przypomnieli sobie podstawowe zasady postępowania z czworonogiem i powtórzyli komendy “siad” oraz “podaj łapę”.  Zabawy i śmiechu było co niemiara.


Do zobaczenia następnym razem!

Komentarze
Accessibility