Menu Zamknij

Kangur Matematyczny

W dniu 16 marca 2017 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w międzynarodowym konkursie ‘Kangur Matematyczny’. Stu czternastu zdolnych uczniów z klas II-VI szkoły podstawowej oraz klas I – III gimnazjum przez 75 minut z dużym zaangażowaniem rozwiązywało zadania.

Wszyscy uczestnicy otrzymali układankę-breloczek Magiczny sześcian.

Konkurs, którego celem jest popularyzacja matematyki, ma charakter jednorazowego testu, przeprowadzanego jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach.

” Kangur”’ wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana. W 1990 roku po raz pierwszy zorganizowano go w Europie, na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność.
Międzynarodowy Konkurs “Kangur Matematyczny” jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

Wyniki konkursu będą w maju. Trzymamy kciuki:)

Opiekun konkursu w szkole podstawowej: mgr Katarzyna Matura

Opiekun konkursu w gimnazjum: mgr Justyna Klimas

 

Komentarze
Accessibility