Menu Zamknij

Mistrzostwa Śląska w pływaniu rocznika 2005

W ubiegły weekend w Dąbrowie Górniczej odbyły się Mistrzostwa Śląska rocznika 2005. W zawodach wzięły  udział 34 kluby całego Śląska co dało łącznie 257 zawodników.

Nasz Klub UKS Wodnik i Szkoła  była reprezentowana przez nieliczną grupę zawodniczek i zawodników,  w której skład weszli Gorer Evin, Oliwia Stęga,  Martyna Jaroń, Kamil Geisner, Filip Gruszczyński,  Maciej Kołodziejczyk oraz Mateusz Mielczarek.

Do najważniejszych sukcesów można zaliczyć starty naszych chłopców w sztafetach gdzie dwukrotnie stawali na najwyższym podium zdobywając tytuł mistrza Śląska w konkurencjach 4×100 metrów stylem dowolnym i zmiennym.

W konkurencjach indywidualnych Kamil Geisner aż czterokrotnie stawał na podium trzykrotnie wywalczył tytuł wicemistrza Śląska na dystansach 100 m stylem motylkowym 200 i 800 m stylem dowolnym oraz brązowy medal na 100 m stylem dowolnym

Jego kolega klubowy Filip Gruszczyński trzykrotnie  wypływał brązowy medal na dystansach 200 i 400 m stylem dowolnym oraz 200 m stylem zmiennym.

Maciej Kołodziejczyk nie pozostał dłużny swoim kolegą i również wskoczył na trzecie miejsce na dystansie 100 m stylem klasycznym.

Serdecznie gratulujemy wszystkich sukcesów  i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.
Komentarze
Accessibility