Menu Zamknij

SURVIVAL – czyli jak przetrwaliśmy

Survival – rodzaj aktywności człowieka skierowanej na gromadzenie wiedzy i umiejętności związanych z przetrwaniem w warunkach ekstremalnych.

W dniu 15 października klasy 5c, 5d, i 5f Szkoły Podstawowej wzięły udział w aktywnej wycieczce Sztuka przetrwania. Udaliśmy się do Mirowa, gdzie pod nadzorem instruktorów uczniowie w czasie aktywnych zajęć z dziedziny survivalu, uczyli się jak przetrwać w trudnych warunkach na łonie przyrody. Uczyli się  się jak krzesać ogień za pomocą krzesiwa i darów lasu oraz jak przygotować na ognisku proste potrawy, np. słynne i pyszne pianki Marshmallow.
Dowiedzieli się jak zdobyć wodę, nie zgubić się w lesie i jak zbudować schronienie. Na zakończenie wycieczki na ognisku  upiekliśmy kiełbaski.

Dobry humor i piękna pogoda dopisywały przez cały dzień dlatego nie przerażały nas na dłoniach ślady po zbieranych gałęziach na szałas czy trudach krzesania ognia. Chętnie przeżyjemy to jeszcze raz.

îR

îR
îR

îR

îR
îR

îR
îR
îR
Komentarze
Accessibility