Menu Zamknij

Finał Gimnazjalnych Potyczek

Grupa projektowa w składzie: Paweł Cwienczek(kl. 3a gim) oraz Zoha Zahia i Zahi Zahia (kl. 3d gim) wraz z opiekunem projektu: mgr Katarzyną Budziłek-Jurek została wybrana do finału konkursu spośród 40 drużyn zakwalifikowanych do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Gimnazjalne Potyczki 2016.

Zadaniem w II etapie było: zaproponowanie przedsięwzięcia – biznesu, które będzie odpowiedzią na zdiagnozowane potrzeby społeczności szkolnej lub mieszkańców osiedla, czyli zaproponowanie produktu lub usług, które przyniosą korzyści finansowe (zysk), a jednocześnie rozwiążą konkretny problem danego środowiska lokalnego. Propozycja powinna była zawierać:

1. Opis produktu/usługi.
2. Należało przedstawić uzasadnienie realizacji na podstawie zdiagnozowanych potrzeb.
3. Opisywać odbiorców produktu/usługi i korzyści jakie odniosą.
4. Przedstawić formy promocji.
5. Wskazać działania oraz plan rozwoju w następnych 3 latach.
6. Oszacować koszty poszczególnych działań i przedstawić sposoby finansowania zaplanowanych działań – przedstawić budżet co najmniej na pierwszy rok.

Jako temat projektu wybraliśmy: NASZE ZDROWIE W NASZYCH RĘKACH: JAK DBAĆ O KONDYCJĘ MIESZKAŃCÓW BYTKOWA- DZIELNICY SIEMIANOWIC ŚLĄSKICH.

Wywiad z Prezydentem Siemianowic Śląskich:

Nagraliśmy spot reklamowy:   który zmontował  mgr Radosław Szymański.

W spocie wystąpili uczniowie kl. 2F SP8. Wywiady i sondaże zmontował Paweł Cwienczek.

SONDAŻ:
Wywiad z uczniami:

Finał odbędzie się w Warszawie w dniach 9-11 marca 2017.   Podczas finału ogólnopolskiego „Gimnazjalnych Potyczek” uczniowie rozwiązują test oraz przystępują do konkurencji praktycznych sprawdzających ich wiedzę i umiejętności nabyte podczas realizacji programu „Ekonomia na co dzień”.

Życzymy powodzenia!

Komentarze
Accessibility