Menu Zamknij

Uczniowie ZSS na Śląskich Targach Książki

Targi Książki wpisały się już w kalendarz oczekiwanych przez naszych uczniów imprez kulturalnych. W tym roku dwie grupy z naszej szkoły pod opieką nauczycieli bibliotekarzy- Edyty Kosik i Katarzyny Pytlik wzięły udział w tym wyjątkowym wydarzeniu promującym czytelnictwo.

Program targów to przede wszystkim okazja do spotkania z ulubionymi autorami i co bardzo ważne- możliwość zdobycia autografów, ale także liczne warsztaty, wystawy i akcje literackie.

Z bogatej oferty warsztatów nasi uczniowie wybrali Warsztaty ilustrowania bajek, wzięli udział w spotkaniach autorskich z Marią Krasowską- polską youtuberką i pisarką książek fantastycznych dla młodzieży oraz z Barbarą Kosmowską. Na stoisku Ostrego Dyżuru Literackiego mogli zdobyć poradę (i receptę) od specjalistów dotyczącą wyboru lektur, na podstawie badań gustów czytelniczych. Podczas targów można było również zdobyć książki zupełnie za darmo. Wystarczyło przynieść z domu swoje książki i wymienić je na inne na stoisku, gdzie prowadzona była akcja Wymiany książek.

Nasi uczniowie dali wspaniały dowód na to, że pomimo nieciekawych statystyk dotyczących czytelnictwa, lubimy czytać i wyczekujemy z niecierpliwością na nowe pozycje ulubionych autorów.

Komentarze
Accessibility