Menu Zamknij

Miłośnicy książek na targach w Krakowie

Za nami kolejna już wyprawa do Krakowa na Międzynarodowe Targi Książki. Jako że rok 2022 jest rokiem polskiego romantyzmu, tegorocznej edycji przyświecały słowa Juliusza Słowackiego “Trzeba nam nowych skrzydeł, nowych dróg potrzeba”.

Podczas zwiedzania targów mogliśmy zapoznać się z nowościami na rynku wydawniczym, spotkać ulubionych i znanych pisarzy (m. in. Katarzynę Ryrych, Joannę Olech, profesora Jerzego Bralczyka, Wojciecha Cejrowskiego czy Nelę Małą Reporterkę) oraz zdobyć ich autografy. Wybór książek w tym roku był ogromny, każdy mógł znaleźć coś dla siebie- od literatury pięknej, poprzez kryminały, fantastykę, komiksy, aż po gry planszowe, które cieszą się coraz większą popularnością. Ale targi książki to nie tylko zakupy, niektórzy wystawcy oferowali ciekawe warsztaty i wystawy, m. in. podziwiać mogliśmy zabytki piśmiennictwa takie jak “Kodeks Leicester”- Leonarda da Vinci, czy kopię “Biblii Gutenberga”, którą można było zakupić za jedyne 64 000 zł 😉 Ciekawostką były również zaprezentowane na jednym ze stoisk stare maszyny drukarskie.

Pomimo zmęczenia do domów wróciliśmy zadowoleni i z myślą, że za rok na pewno wrócimy do Krakowa 🙂

Katarzyna Pytlik, Edyta Kosik

Komentarze
Accessibility