Menu Zamknij

Warsztaty w Muzeum Śląskim

W dniach 13 oraz 14 czerwca klasy: 4e, 5a, 5b, 5c, oraz 5f odwiedziły Muzeum Śląskie w Katowicach, by wziąć udział w warsztatach plastycznych.

Tematyka zajęć była różnorodna. Klasa 5 c brała udział w dyskusji na temat znanych obrazów z naszych podręczników, dowiadując się, między innymi, dlaczego obrazy mistrza Jana Matejki są tak szczegółowe, a postacie archaniołów u Jacka Malczewskiego mają tą samą kobiecą twarz. Klasa 5 b zapoznała się z narzędziami, które są niezbędne w pracowni artysty, a także wykonała odbitki w jednej z technik graficznych – linorycie. Natomiast klasa 4 e w Muzeum nie tylko słuchała relacji dotyczących dzieł sztuki, ale także układała z klocków przestrzenny projekt teatru, oglądała wirtualne stare kroniki, czy ruchome zdjęcia, czołgała się pod “niby – laserem”, a nawet tańczyła w rytm hip hopu i bawiła na trzepaku…

I kto powiedział, że w muzeum jest nudno?

Poniżej krótka fotorelacja z naszego wyjścia:

Komentarze
Accessibility