Menu Zamknij

Wycieczki zagraniczne

WYCIECZKI ZAGRANICZNE ORGANIZOWANE W ZESPOLE SZKÓŁ SPORTOWYCH

I  WYCIECZKA DO PRAGI, 03-05.06.2013, Liczba uczestników: 49

Cel i założenia programowe : Wyjazd edukacyjno-turystyczny pod hasłem ” ZWIEDZAMY STOLICE UNII EUROPEJSKIEJ”, mający na celu zwiedzanie stolicy Czeskiej Republiki Pragi oraz Skalne – Miasto ,zapoznanie z kulturą, zabytkami ,tradycjami ,miejscami historycznymi stolicy państwa ościennego , związanego z początkami państwa polskiego i bogatą historią.

Zwiedzaliśmy: – Jozefowie =Dzielnica Żydowskiej: cmentarz ,Synagogi, Ratusz ,Stare Miasto, Rynek Staromiejski z pomnikiem Jana Husa,, Ratusz ze słynnym zegarem Orloj na którym ukazuje się 12 apostołów, Uniwersytet Karola,, Brama Prochowa, klasztor na, Hradczany Strahowie , ”królewska” dzielnica, Katedra św. Wita, Bazylika Św .Jerzego ,Sala Wladysławowska, Złota Uliczka ,Mała Strana, Most Karola z XIV w. plac  Św. Wacława, wieczorem udział w spektaklu ”Tańczące Fontanny”. W Skalne Miasta: zwiedzanie labiryntów skalnych ,wąwozów.

 

II WYCIECZKA  DO PARYŻA , 25-29.05.2015, Liczba uczestników: 57         

Cel i założenia programowe : Wyjazd edukacyjno-turystyczny pod hasłem” ZWIEDZAMY STOLICE Unii Europejskiej”,mający na celu zwiedzanie stolicy

Francji-Paryża ,zapoznanie z kulturą, zabytkami, tradycjami, miejscami historycznymi ważnymi dla całej zjednoczonej Europy.

Zwiedzaliśmy : Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie: Ekskluzywna, najdroższa ulica Paryża, plac de la Concorde, Ogrody Tulleries, Wież Eiffila, Plac Trocodore , Montmarte artystyczna dzielnica stolicy z bazyliką Sacre Coeur, Plac Piggal , Moulin Rouge, Kościół Inwalidów, z sarkofagiem Napoleona, Panteon, Katedra Notre Dame, Centrum Pompidu  : ośrodek kulturalny z muzeum sztuki współczesnej muzeum Luwr:  jedno z najstarszych i największych muzeów świata,  Eurodisneyland- całodzienna zabawa .

III  WYCIECZKA  DO MORAWSKI KRAS – WIEDEŃ, 09-11.06.2015, Liczba uczestników: 46 

Cel i założenia programowe : Wyjazd edukacyjno-turystyczny pod hasłem ”ZWIEDZAMY STOLICE UNII EUROPEJSKIEJ” ,mający na celu zwiedzanie stolicy

Austrii-Wiednia ,zapoznanie z kulturą, zabytkami, tradycjami, miejscami historycznymi związanymi z historią Polski.

Zwiedzaliśmy: Morawski Kras w Czechach –  przepaść Macocha, jedna z jaskiń Morawskiego Krasu Mikulov- starówka, zamek, synagoga. Wiedeń -Wzgórze Kahlenberg-  polski kościół, panorama miasta, przejazd przez Grinzing-dzielnicę winiarni do Schonnbrun (Palmiarnia, Motylarnia, arkadowy pawilon pałacowy Glorietta, fontanna Neptuna, Ruiny Rzymskie ), przejazd do centrum: Kościół Karola Boromeusza , pawilon secesji, park miejski, Ringstrasse, Plac Marii Teresy (Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Historii sztuki) Hofburg, ul.Kolmarkt, ul.Graben, barokowy kościół św Piotra, kolumna św Trójcy Katedra św Szczepana, zegar figuralny, dzielnica Żydowska, ul. Kartenerstarsse- aleja gwiazd, Opera, Ratusz, Teatr Narodowy

IV  WYCIECZKA DO WŁOCH, 06-11.06.2016, Liczba uczestników: 62

Cel i założenia programowe : Wyjazd edukacyjno-turystyczny pod hasłem” ZWIEDZAMY STOLICE UNII EUROPEJSKIEJ” ,mający na celu zwiedzanie stolicy Republiki Włoskiej i Watykanu ,zapoznanie z kulturą, zabytkami ,tradycjami ,miejscami historycznymi kolebki kultury europejskiej oraz Parku rozrywki „MIRABILANDII”

Zwiedzaliśmy: Wenecja – Rejs statkiem po Lagunie Weneckiej na Plac św. Marka (zwiedzanie Bazyliki Św. Marka – sanktuarium z relikwiami Św. Marka i arcydziełem sztuki średniowiecznej, wykonanym ze złota i srebra i ozdobionym drogimi kamieniami – Pala d’Oro czyli Złotym Ołtarzem.  Kampanillę – dzwonnicę, Pałac Dożów   oraz Most Westchnień, Ponte Rialto – najstarszego mostu na Canale Grande , -Śniadanie,  Mirabilandia- największy na Rivierze Adriatyckiej Park Rozrywki.

Rzym:  Spacer śladami starożytnych Rzymian: Panteon , Capitol , słynna wilczyca kapitolińska, Forum Romanum, Kolosseum -,  Łuk Konstantyna, zamek i Plac Anioła,  część barokowa miasta: Plac Navona z fontanną “Czterech Rzek” Berniniego , Plac Hiszpański z fontanną Barcaccia w kształcie łodzi, schody hiszpańskie z kaskadą balustrad i balkonów oraz słynną Fontanną di Trevi.Watykanu: zwiedzanie Placu i Bazyliki św. Piotra , miejsce spoczynku Jana Pawła II , wejście na kopułę bazyliki.

V  WYCIECZKA DO DANIA-KOPENHAGA i LEGOLAND, SZWECJA-MALMO, 07-12.05.2017, Liczba uczestników: 45

Cel i założenia programowe:ZWIEDZAMY STOLICE UNII EUROPEJSKIEJ” ,mający na celu zwiedzanie stolicy DANII- KOPENHAGII ,zapoznanie z kulturą Wyjazd edukacyjno-turystyczny pod hasłem, zabytkami ,tradycjami ,miejscami historycznymi , SzwecjaMalmo oraz zabawa w  krainie klocków- Legolandzie

Zwiedzaliśmy: Kopenhaga:  m.in.: Syrenka Kopenhaska, Cytadela, fontanna Gefion, zmiana warty  przy Pałacu Królewskim Amalienborg , kościół Marmurowy,  ratusz miejski, pomnik Andersena, dzielnica portowa Nyhaven. Spacer po najdłuższym deptaku Północnej Europy – ulicą Stroger,rejs kanałami Kopenhagi ,  przejazd wybrzeżem do duńskiego miasta Helsingor, zwiedzanie zamku Kronborg wraz z jego fortyfikacjami (zamek Hamleta). Helsingborg.  Malmo– (Rynek Główny Stortorget z zabytkową zabudową i Pomnikiem Karola X Gustawa, Ratusz Miejski, Kościół św. Piotra, Apteka Pod Lwem, Rezydencja Wojewody, Lilla Torg : zabytkowy dworzec kolejowy Malmö Centralstation, twierdza morska Zamek Malmöhus,  dzielnica portowa, plaża miejska z widokiem na Cieśninę Sund oraz Turning Torso – najwyższy budynek mieszkalny w Europie.

VI WYCIECZKA DO HOLANDII, LUXEMBURGA,14.05.-19.05.2018, Liczba uczestników: 64

Cel i założenia programowe:ZWIEDZAMY STOLICE UNII EUROPEJSKIEJ” ,mający na celu zwiedzanie stolicy HOLANDII, HAGI, ROTTERDAMU ,zapoznanie z kulturą , zabytkami ,tradycjami ,miejscami historycznymi , LUXEMBURG oraz Parku rozrywki   „Phantasialand”w Niemczech, miejscowości Brühl w landzie Nadrenia Północna-Westfalia.

Zwiedzaliśmy:  Wielkie Księstwo Luksemburg – jednego z najmniejszych państw w Europie. Zwiedzanie miasta Luksemburg: Cytadela Św. Ducha, renesansowy Pałac Wielkiego Księcia, fortyfikacje-kazamaty, reprezentacyjny plac d’Armes, spacer ul. Bisserweg i St. Ulric.

Bawiliśmy się w  „Phantasialand”–  najciekawszego parku rozrywki w Niemczech,liczne karuzele, pokazy ,wodne przejazdy ,diabelna „Mamba” i wiele innych atrakcji.

Haga – zwiedzanie:Parlamentu, Międzynarodowy Sąd i Pałac Królewski w samym centrum miasta,  Madurodam –  Holandia w miniaturze.

Przejazd do  do Rotterdamu, spacer po mieście, Port, Euromaszt, Rotterdamu, Park, Plac Coolsingel, ratusz, poczta, giełda

Amsterdam, spacer po starym mieście z tętniącymi życiem barwnymi ulicami, restauracjami i sklepami z różnych stron świata ,wizyta na  najbardziej znanym targu kwiatowym na kanale Singel, pomiędzy placami Muntplein i Koningsplein, Plac Dam, Pałac Królewski, Plac Mennicy

Oude Kerk – -Stary Kościół” – jedna z najpiękniejszych budowli w mieście, Nieuwe Kerk Kościół (z początku XV wieku),

Magere Brud – najsłynniejszy most w Amsterdamie, rejs po urokliwych kanałach Amsterdamu, Museum Square – miejsce gdzie znajdują się najczęściej odwiedzane muzea w Holandii min. Rijksmuseum -największe muzeum w Holandii z dziełami m.in. Van Gogha, Rembrandta,  wizyta w Szlifierni Diamentów

Wyjazd do Polski w godzinach wieczornych przy piękym zachodzie słońca z dużymi wrażeniami i potwornym zmęczeniem ale z uśmiechem na twarzy.

TO NIE KONIEC NASZYCH WYCIECZEK ,PLANUJEMY DALEJ ZWIEDZAĆ STOLICE EUROPY CHŁONĄĆ JEJ PIĘKNO I TAK MOCNO HISTORYCZNIE ZWIĄZANĄ Z POLSKĄ.

                     KOCHAMY CIĘ POLSKO!       KOCHAMY CIĘ EUROPO!

To nie wszystko, organizujemy wycieczki po ukochanej” OJCZYŹNIE” ,a z okazji obchodów 100 –lecia Odzyskania Niepodległości wyruszamy do pięknej stolicy WARSZAWY– 65 uczestników, uczniów wspaniałej szkoły: „ZESPOŁU SZKÓŁ SPORTOWYCH” W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH.

Organizator szkolny:Barbara Niedźwiedź

Komentarze
Accessibility