Menu Zamknij

Wycieczka do Danii

Organizator szkolny zaprasza rodziców uczniów wyjeżdżających na wycieczkę szkolną do Danii, na spotkanie dniu 06.02.2017 o godz.18:15 w auli. Będzie przedstawiciel Biura Podróży INDEX.


Planowana na maj przyszłego roku wycieczka do Danii.

DANIA – KOPENHAGA I LEGOLAND , SZWECJA -MALMO 6 dni. TERMIN: 07-14.05.2017

PROGRAM
1 dzień:
Wyjazd w godzinach wieczornych, przejazd nocny przez Niemcy
2 dzień
w godzinach rannych przyjazd na przeprawę promową w Rostoku, zaokrętowanie na promie, przeprawa morska do duńskiego portu w Gedser (prom płynie ok. 2 godzin) , przejazd wyspami duńskimi do stolicy Danii. Zwiedzanie Kopenhagi: m.in.: Syrenka Kopenhaska, Cytadela, fontanna Gefion, zmiana warty przy Pałacu Królewskim Amalienborg , kościół Marmurowy, ratusz miejski, pomnik Andersena, dzielnica portowa Nyhaven. Spacer po najdłuższym deptaku Północnej Europy – ulicą Stroger, znaną m. in. z najmodniejszych sklepów, występów licznych artystów, muzyków, kuglarzy.
Fakultatywnie rejs kanałami Kopenhagi
nocleg
3 dzień
Śniadanie. Przejazd wybrzeżem do duńskiego miasta Helsingor, zwiedzanie zamku Kronborg wraz z jego fortyfikacjami (zamek Hamleta) Przepłyniecie promem (ok. 30 minut) do szwedzkiego miasta Helsingborg. Przejazd do Malmo. Spacer po starym mieście (Rynek Główny Stortorget z zabytkową zabudową i Pomnikiem Karola X Gustawa, Ratusz Miejski, Kościół św. Piotra, Apteka Pod Lwem, Rezydencja Wojewody, Lilla Torg) Czas wolny . Objazd miasta z pokazaniem najciekawszych miejsc: zabytkowy dworzec kolejowy Malmö Centralstation, twierdza morska Zamek Malmöhus, dzielnica portowa, plaża miejska z widokiem na Cieśninę Sund oraz Turning Torso – najwyższy budynek mieszkalny w Europie. Przejazd ze Szwecji do Danii najwspanialszym mostem Bałtyku przez Cieśninę Sund, który jest 17-kilometrową autostradą zawieszoną nad wodami Bałtyku łączącą Kopenhagę z Malmo. – Przyjazd do Kopenhagi, nocleg.
4 dzień:
Śniadanie,
Przejazd do Roskilde – pierwszej stolicy Danii, zwiedzanie Muzeum Łodzi Wikingów gdzie można zobaczyć zrekonstruowane łodzie wyłowione z dna fiordu w pobliżu Roskilde , skorzystać z interaktywnego zwiedzania np. przebrać się za wikinga, napisać swoje imię w alfabecie runicznym, spotkać się z budowniczymi łodzi.
Przejazd przez Storebelt – najdłuższy most wiszący w Europie- do Odense. Zwiedzanie miejsca urodzenia Hansa Christiana Andersena, domu i muzeum pisarza, spacer urokliwymi wąskimi uliczkami miasta , nocleg
5 dzień:
Śniadanie, Całodzienna zabawa w Legolandzie – krainie klocków LEGO.
Legoland proponuje wiele różnorodnych atrakcji m. in.: Miniland ( najważniejsze obiekty architektoniczne świata – Statua Wolności, Wieża Eiffla- zbudowane są z klocków ) , lotnisko z samolotami kolejka wokół parku, mni łodzie, diabelski młyn, wieża widokowa, zjeżdżalnie wodne a także OCEANARIUM i KINO 4D, szkoła nauki jazdy dla dzieci. Przy każdej atrakcji, wydzielono obszar, gdzie dzieciaki mogą bawić się klockami,
wyjazd do Polski w godzinach wieczornych
6 dzień
Przyjazd do Polski w godzinach rannych

CENA:dla grup min.45+3(opiekunowie gratis)= 889,00zł/pl.

CENA ZAWIERA:
przejazd autokarem LUX
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA BEZPIECZNE PODÓŻE ( KL 10 000 EUR, NNW 7000 PLN , BP 800 PLN)
3 noclegi w hostelach lub hotelach **
3 śniadania,
opieka pilota

Koszty dodatkowe dopłaty do obiadokolacji – 65 zł /1 obiadokolację (3 x-Kopenhaga,Legoland-hotel) POLECAM.

BILETY WSTĘPU:Razem-450 DKK
Organizator szkolny:Barbara Niedźwiedź

Komentarze
Accessibility