Menu Zamknij

MŁODZI MELOMANI NA KONCERCIE NOSPR

Dla uczniów naszej szkoły 23 maja był dniem święta muzyki. W jednej z najlepszych sal koncertowych na świecie (wypełnionej po brzegi młodymi melomanami), czyli w fantastycznej siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, oddaliśmy się muzycznej uczcie.

Wysłuchaliśmy koncertu z cyklu “Muzyka – mrok, blask, półcień”, na który złożyły się fragmenty dzieł W.A. Mozarta, G. Mahlera, K. Szymanowskiego, M. Musorgskiego i M. Ravela.

Jedna z dwóch największych polskich orkiestr zaprezentowała nam swoją moc! Fenomenalnie wybrzmiało niemal sto instrumentów, nad którymi, w sposób wręcz magiczny, zapanował prowadzący koncert maestro Alexander Liebreich.

Urozmaicony repertuar i wirtuozeria wykonawców wzbudziły nasz zachwyt i wzruszenie.

 

Komentarze
Accessibility