Menu Zamknij

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI W ZSS

Był niedawno taki jeden, wyjątkowy dzień – inny, niż wszystkie… Dzień, w którym wszystkich wchodzących do szkoły witały uśmiechnięte buźki – uśmiechnięte bardziej, niż zwykle… 😀 Dzień, kiedy pochmurny, zimny poranek rozjaśniały żółte, słoneczne barwy…

      

Pamiętacie?

     

To był dzień 21 listopada, czyli „Światowy Dzień Życzliwości”.

A wiecie skąd się wziął?
Święto dobrych uczynków i pozytywnych emocji ma swój początek w Stanach Zjednoczonych dawno, dawno temu, bo aż w 1973 roku. Wówczas dwaj studenci – bracia Brian i Michael McCormack, postanowili w jakiś sposób zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem i Izraelem, który wystąpił w tym czasie. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą, a nie budują. Propagowanie życzliwości miało za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny. I tak oto dzień 21 listopada stał się „World Hello Day”. Oryginalna nazwa tego dnia symbolizuje jego cel, czyli mówienie „hello” (cześć) do przynajmniej dziesięciu nieznanych osób dziennie, okazując między innymi w ten sposób swoją życzliwość i pozytywne intencje. Idea tego dnia przetrwała do dziś i pozostaje niezmienna – bądźmy dla siebie życzliwi, rozwiązujmy problemy w sposób pokojowy, a nie siłowy. Tak niewiele potrzeba, by każdy dzień był piękniejszy … 🙂

Miło nam, że tak chętnie włączyliście się kolejny raz w przygotowanie i wspólne celebrowanie naszego szkolnego „Dnia Życzliwości” 😀 Tym razem były lekcje wychowawcze, pogadanki oraz piękne klasowe plakaty na temat życzliwości, kolorowe „rączki” wszystkich życzliwych ozdobiły korytarze szkolne, działała „poczta życzliwości”, a w rolę listonosza wcielili się członkowie samorządu, były też rozdawane małe kartki z pozdrowieniem ,,uśmiechnij się “, a nad tym wszystkim dominował żółty kolor ubrań oraz dodatków na znak szkolnej solidarności i poparcia idei tego dnia. Oto kilka prześlicznych wspomnień 😀

      

                      

      

       

                          

      

                                                     

 

 

 

 

 

 

  

Gorąco DZIĘKUJEMY Wam wszystkim za tak chętne zaangażowanie się we wspólne, Zespołowe świętowanie 🙂

           

 

                

     

     

     

Pamiętajcie, warto być życzliwym nie tylko w „Dniu Życzliwości”, ale również w każdy inny dzień, bo… życzliwość i dobro powracają! 🙂

    

 

A na koniec jeszcze ostatnie spojrzenie na ten wyjątkowy dzień.

     

   

    

 

 

Komentarze
Accessibility