Menu Zamknij

Światowy Dzień Życzliwości

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień w ponad 180 krajach, w tym w Polsce od 2006 roku. To święto dobrych uczynków i pozytywnych emocji ma swój początek w Stanach Zjednoczonych w 1973 roku, kiedy to z inicjatywy dwóch amerykańskich studentów – braci Briana i Michaela McCormack, zostało ustanowione jako World Hello Day. Postanowili oni zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem, który wystąpił w tym czasie. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą, nie budują. Propagowanie życzliwości miało za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny. Oryginalna nazwa święta World Hello Day symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie „hello” (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie, okazując między innymi w ten sposób swoją życzliwość i pozytywne intencje. Idea tego dnia przetrwała do dziś i pozostaje niezmienna – bądźmy dla siebie życzliwi, rozwiązujmy problemy w sposób pokojowy, a nie siłowy. Tak niewiele potrzeba, by każdy dzień był piękniejszy …

W tym roku postanowiliśmy również celebrować Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień w całym Zespole Szkół Sportowych. Jest to bardzo łatwe, wystarczy jedynie być życzliwym w stosunku do innych i okazywać swoją życzliwość. Zatem, Drodzy Uczniowie, podejmiecie wyzwanie? Stworzymy wspólnie Aleję Życzliwości w naszej szkole? Powiedzcie nam, czym jest dla Was życzliwość? Dlaczego warto być życzliwym? Jednym słowem, “Życzliwość, czyli…”

Czekamy na Wasze odpowiedzi w formie plakatów, wierszyków lub innych form wyrazu artystycznego do poniedziałku 20 listopada (gimnazjum: sala 1 – p. Agnieszka Rostańska, sala 10 – p. Justyna Strzelczyk; szkoła podstawowa: p. Magdalena Ościk). Liczymy na Was oraz wierzymy w Was i Wasze talenty 🙂 Pamiętajcie, atmosferę tworzą ludzie, zatem do dzieła!

PS.
Każdy, kto dzień ten popiera, coś żółtego ubiera! 😉

Pamiętajcie, że pozytywna energia, którą przekazujemy innym, wraca do nas!

Komentarze
Accessibility