Menu Zamknij

Światowy Dzień Czytania Tolkiena

25 marca jak co roku jest Światowym Dniem Czytania Tolkiena – świętem, które powstało z inicjatywy angielskiego Towarzystwa Tolkienowskiego.

J.R.R. Tolkien jest autorem wielu wierszy oraz powieści fantasy, a najbardziej znane z nich to Hobbit, czyli tam i z powrotem oraz trylogia Władca Pierścieni, na którą składają się tytuły: Drużyna Pierścienia, Powrót Króla i Dwie Wieże.

Może ktoś z was ma te lektury w swojej domowej biblioteczce? Zachęcamy do czytania 🙂 Również w formie elektronicznej (np. na Legimi.pl ) lub audiobooka.

Możecie też przeczytać biografię J.R.R.Tolkiena Tolkien. Biografia autorstwa Carpenter Humphrey, która dostępna jest w aplikacji Empik Go (darmowy dostęp przez miesiąc).

Na stronie NINATEKi dostępnych jest także pięć audycji pt. Finezje Literackie, których bohaterem był J.R.R.Tolkien ( https://ninateka.pl/filmy/john-ronald-reuel-tolkien).

Chętni mogą także zapoznać się z adaptacjami dzieł Tolkiena dostępnymi w Internecie m.in: piętnastominutowego słuchowiska na postawie książki Hobbit, czyli tam i z powrotem dostępnego w Pomorskiej Bibliotece Cyfrowej ( https://pbc.gda.pl/dlibra/doccontent?id=20559 ). A także filmowymi trylogiami Władca Pierścieni i Hobbit w reżyserii Petera Jackosona.

Zachęcamy do ciekawych spotkań z Tolkienem w każdej formie;)

Bibliotekarze: Edyta Kosik, Katarzyna Pytlik, Marzena Wendt-Dudek

Komentarze
Accessibility