Menu Zamknij

Dzień Życzliwości w ZSS

W tym roku “World hello day”, znany w Polsce pod nazwą “Dzień Życzliwości”, obchodzony był w Zespole Szkół Sportowych bardzo radośnie.

W Szkole Podstawowej nr 8 uczniowie klasy trzeciej od rana witali wchodzących do szkoły uczniów uśmiechniętymi buźkami. Na holu szkolnym zorganizowana była życzliwa poczta, gdzie uczniowie adresowali miłe pozdrowienia dla swoich kolegów i koleżanek. Na świetlicy oraz w klasach organizowane były zajęcia artystyczne.

Wchodząc do budynku gimnazjum, uczniowie przechodzili przez magiczną „bramę życzliwości”, którą tworzyły różnobarwne balony. Zobowiązywało to uczniów do jeszcze bardziej życzliwego niż zwykle odnoszenia się do innych. No i pochmurny wtorek od razu stał się bardziej kolorowy… 😉 Zobowiązanie to przypieczętowane zostało żółtą, uśmiechniętą buźką, którą otrzymał nie tylko każdy uczeń, lecz również nauczyciel. Buźka ta przez cały dzień przypominała nam, że mamy być uprzejmi w stosunku do siebie nawzajem i częściej się uśmiechać. Ot tak, po prostu, by dzień był piękniejszy:)

Aby ten dzień był jeszcze bardziej kolorowy i radosny, powstała nasza szkolna „aleja życzliwości”, gdzie w trakcie dużej przerwy uczniowie mieli okazję przekazać innym swoje „mądrości na temat życzliwości”, zapisując je na specjalnie w tym celu przygotowanej tablicy. I tak spontanicznie stworzyliśmy nasze wspólne dzieło – „życzliwy plakat” 🙂

Mamy nadzieję, że zgodnie z hasłem z jednego z wielu plakatów przygotowanych przez Was: „Uśmiech to taka krzywa, która wszystko prostuje”, nie tylko od święta, ale i na co dzień będziemy dla siebie bardziej życzliwi i mili:) Pamiętajcie, tak łatwo jest świętować każdego dnia.

Naszą akcję dzielnie i życzliwie wspierała również nasza niezastąpiona pielęgniarka szkolna, Pani Marysia Bańcarz. Dziękujemy 🙂

Dziękujemy Wam wszystkim za niezwykle życzliwe wsparcie oraz zaangażowanie w tworzenie tego dnia. Do zobaczenia za rok!

Justyna Strzelczyk, Agnieszka Rostańska, Magdalena Ościk

PS.
Jeśli Wam się podobało i chcecie z nami świętować kolejne ciekawe dni w roku, dajcie znać. Czekamy na Wasze pomysły 🙂

 

 

 

Komentarze
Accessibility