Menu Zamknij

Dni otwarte V Liceum

Ostatnie dni w szkole upłynęły pod hasłem DNI OTWARTE V LICEUM. Odwiedzili nas w tym czasie uczniowie 8 klas prawie wszystkich siemianowickich szkół podstawowych oraz uczniowe klas 3 siemianowickich gimnazjów. Celem dni otwartych było zaprezentowanie szkoły w kontekście zbliżającej się wielkimi krokami rekrutacji do szkół średnich. A wszystko zgodnie z hasłem NAUKA-SPORT-ROZRYWKA.

Oprowadzanie rozpoczęło się na basenie, gdzie naszych gości witał wicedyrektor Radosłwaw Szymański, a następnie grupa pływaków pokazała na czym polega trening pływacki. Można było porozmawiać zarówno z zawodnikami jak i trenerami Leszkiem Małyszkiem, Grzesiem Zawojkiem i Mateuszem Miodońskim i dowiedzieć się o wielu różnych aspektach treningu.

Podobny charakter miały zajęcia na sali gimnastycznej, gdzie z kolei odbywał się trening siatkarzy. Oprócz treningu który prowadził dyrektor ZSS Bogusław Szopa oraz Pani Ania Nowara, zawodnicy dali się ponieść chwili i urządzili też mały pokaz taneczny. W końcu po ciężkim treningu odrobina rozrywki też się należy.

Następnie już w mniejszych grupach uczniowie udawali się na zajęcia praktyczne z matematyki z Panią Justyną Klimas, historii z Panem Henrykiem Lazarem, chemii z Paniami Beatą Mendak i Martą Wrazidło oraz angielskiego z Panią Eweliną Saltarską. Mieli tam możliwość poznać się z nauczycielami oraz sposobem ich pracy. Dodatkowo był to świetny czas, żeby zobaczyć szkołę i porozmawiać z uczniami liceum oraz nauczycielami. Na koniec wszyscy udali się na mały poczęstunek w czasie którego można było podglądnąć próbę naszego teatru który prowadziła Pani Magdalena Hadryś-Sumień. A nad sprawnym przeprowadzeniem całości czuwała Pani Ela Tobolewska.

Całej imprezie uważnie przypatrywała się kamera Filmowego ZSS. Gotowy materiał już niedługo zobaczymy na szkolnym profilu YOUTUBE Działała również przez cały czas ścianka fotograficzna, gdzie można było cyknąć sobie fajną fotkę. Poniżej możecie zobaczyć serię fotek które robili sobie zarówno uczniowie ZSS jak i nasi goście.

Mamy nadzieję, że wam się podobało. Do zobaczenia we wrześniu.

Na zakończenie przypominamy również ofertę V liceum na przyszły rok szkolny

Komentarze
Accessibility