Menu Zamknij

Bliżej Świata 2019

Konkurs Bliżej Świata 2019 upływał w tym roku pod znakiem występów tanecznych. W konkursie w którym jak zwykle brały udział wszystkie starsze klasy Zespołu Szkół Sportowych już za nami. Jak się udał?

Jury w składzie Marta Sroczyńska, Agata Wlazło, Ania Wieczerniak, oraz absolwentów V Liceum Artura Kuca i Sandry Sochy miało przed sobą bardzo trudne zadanie. Ocenić wysiłki klas pod wieloma względami. Jak zwykle zadaniem klas było przygotować prezentację w której przedstawią kulturę, obyczaje, stroje, potrawy wylosowanych wcześniej państw świata. Dodatkowo w tym roku zadaniem specjalnym było zaprezentowanie tańca narodowego. Wiele klas przygotowało fantastyczne stoiska i z niektórych aż szkoda było wyjść. Jury spędzało chwilę w poszczególnych klasach kosztując przygotowane potrawy i oglądając występy.

W czasie konkursu działała rownież ścianka fotograficzna Filmowego ZSS. Można było cyknąć sobie fajną fotkę. Zobaczcie jak wyszły.

A wiele się działo. Uczniowie przygotowali wiele kapitalnych rekwizytów na pierwszy rzut oka kojarzących się z poszczególnymi państwami. Choćby wspaniały obraz będący częścią ołtarzyka który budują meksykanie z okazji święta zmarłych Día de Muertos.

Día de Muertos. Autorstwa Wiki Krawczyk

Albo skocznia narciarska z fińskiego Lahti.

Fińska skocznia autorstwa 8d

Miło było również na hawajskiej plaży.

Polscy turyści na Hawajach

Również występy były wspaniałe. Zobaczcie jak zaprezentowały się dziewczyny z klasy 7b w chińskim tańcu.

Najwięcej dowiecie się o tym jak było oglądając filmy i zdjęcia. Poniżej galeria. Aby obejrzeć filmy wskakujcie na profil szkoły na YouTube. Nowe filmy pojawiać się będą w kolejnych dniach. Chłopaki z 8e zaproponowali mały challenge. Czyj film zgarnie najwięcej wyświetleń. Przyjmujecie?

Bliżej Świata 2019
« z 4 »
Komentarze
Accessibility