Menu Zamknij

Rajd rowerowy Polska – Syberia

Mali podróżnicy z klasy 5D wzięli udział w Spotkaniu Podróżników w Siemianowickim Centrum Kultury. Wojciech Mazur, uczestnik wyprawy, opowiadał o rajdzie rowerowym na Syberię, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Młodzieżowe NINIWA. Wyprawa trwała 2,5 miesiąca. Pojechało na nią 24 uczestników. Wyruszyli z Kokotka-Lublińca do polskiej wioski Wierszyna. Po drodze, odwiedzili m.in. Katyń, Smoleńsk, Moskwę, Astanę i Irkuck docierając aż nad Bajkał. Na dwóch kółkach pokonali 8380 km, przejeżdżali przez takie państwa jak Polska, Białoruś, Rosja oraz Kazachstan. Średni dystans dzienny wyniósł 172 km, a maksymalny 316 km. Wyprawa była nie tylko fizycznym wyzwaniem, ale również przełamywaniem własnych słabości. Relacje między uczestnikami zostały wystawione na niemałą próbę przez trud codzienności.

Komentarze
Accessibility