Menu Zamknij

Premiera za nami!

„Dary Leśnej Staruchy”, będące debiutancką propozycją młodego zespołu Grupy Teatralnej Mała Scena, to przedstawienie przygotowywane w ciągu całego roku szkolnego przez dopiero wkraczających na teatralne deski młodych aktorów – uczniów naszej „podstawówki”.

Zanim doszło do uroczystej premiery w dniu 27 maja, spektakl doczekał się dwóch przedpremierowych odsłon, których odbiorcami były szkolne koleżanki i koledzy naszych artystów. Natomiast na premierę pokazu sztuki zaproszono przede wszystkim rodziny występujących. Przedstawienie stało się udziałem trzech pokoleń. O ile aktorzy i scena udźwignęli ciężar każdej barwnej roli, o tyle obcowanie ze sztuką było dla widowni nie lada wyzwaniem – stało się źródłem wzruszenia, przejęcia i podziwu. Niejedna mama, czy babcia ocierały ukradkiem łzę… Baśniowa aura scenicznej narracji też pewnie miała w tym swój tajemniczy udział. Oklaskiwano oczywiście na stojąco.

Życzmy powodzenia naszym aktorom w realizacji ich teatralnych zamiłowań!

Spektakl przygotowały  “teatralnie zakręcone” Krystyna Sztych i Magdalena Hadryś-Sumień, a za relację fotograficzną “osobistą odpowiedzialność” ponosi Maciej Podlasiński.

Komentarze
Accessibility