Menu Zamknij

8 Święto Szkoły już za nami

Tegoroczne Święto Szkoły – Zespołu Szkół Sportowych-​przeniosło wszystkich ​do czasów Starożytnego Egiptu. Wśród palm i piramid, w otoczeniu Sfinksów uczniowie oraz przybyli goście zmagali się z rozmaitymi konkurencjami.

Najmłodszym szczególnych emocji dostarczył labirynt, w którym przyszło stawić czoła niełatwym zadaniom logicznym i sprawnościowym, a na dodatek zmierzyć się z mumiami.

W czasie całej imprezy odbywało się głosowanie na piramidy i sfinksy, wybudowane przez klasy ZSS. Uczniowie uczestniczyli w wydobyciu skarbów Nilu, skarabeuszy i jak przystało na znawców budowy piramid poradzili sobie z doświadczeniami z fizyki.

W cieniu palm odbywały się występy muzyczno- taneczne i oratorskie naszych uczniów, umilające świętowanie uczestnikom święta​. Na egipskim piasku odbywały się konkurencje sportowe: strzały do bramki, mecze piłki siatkowej, gra w kręgle. Nieopodal toczyła się gra w streetball. Popularnością cieszył się taniec fitness, zabawy w piłkach, pobyt na strzelnicy i prezentacja ćwiczeń siłowych.

W powstałych oazach, uczestnicy Święta Szkoły mogli zakosztować słodkich rarytasów przygotowanych przez rodziców uczniów oraz innych specjałów przygotowanych przez pracowników stołówki i obsługi.

Wiadomo, że już w Starożytnym Egipcie dbano o urodę, więc i u nas nie mogło zabraknąć stanowiska, gdzie niczym jak na starożytnych paletach rozcierano barwniki i pokrywano twarze zainteresowanych. Stanowisko kreatywne pozwoliło uzupełnić braki w biżuterii, którą trzeba było samodzielnie wykonać wzorując się na Kleopatrze lub stworzyć niepowtarzalny piasek pustyni. Bardziej wymagający decydowali się na samodzielne wykonanie glinianego naczynia.

W Starożytnym Egipcie chętnie grywano w senet, więc nie mogło zabraknąć na naszym święcie turnieju szachowego.

Wiele działo się również na scenie. Zobaczcie sami.

Egipskie słońce rozpieszczało nas do połowy trwania imprezy. Któryś z panujących faraonów postanowił pokazać jak wielka jest jego moc i zesłał nam deszcz.

Część stanowisk przeniosła się zatem do wnętrza szkoły,​ by kontynuować zabawę. W cieniu piramid można było postrzelać, wykonać torbę na wykopane skarby albo obejrzeć galerię prac uczniów. Pogoda zaostrzyła  apetyt uczestników święta więc chętnie korzystali oni z oferty kącików gastronomicznych​. Święto Zespołu Szkół Sportowych, jak co roku zaskoczyło nowymi pomysłami, atrakcjami, przyciągnęło rodziny uczniów, absolwentów i wielu nowych gości.

Zapraszamy do oglądania fotorelacji naszych fotoreporterów, które pozwolą wczuć się w klimat imprezy i już teraz zapraszamy na IX Święto Szkoły, które odbędzie się w czerwcu 2018r.

Fotoreporter 1

[foogallery id=”4256″]

Fotoreporter 2

[foogallery id=”4309″]

 

Komentarze
Accessibility