Menu Zamknij

IX Święto Szkoły

Przy pięknej pogodzie, w radosnej atmosferze i udziale zaproszonych gości, absolwentów,  rodziców, uczniów, dyrekcji  i nauczycieli Zespołu Szkół Sportowych  odbyło się IX Święto Szkoły.

Święto Szkoły rozpoczęły zawody pływackie, odbywające się po raz pierwszy na wyremontowanym basenie. Oprócz popisów i rywalizacji w poszczególnych kategoriach wiekowych, uczniowie zdobywali karty pływackie.  Na scenie zaś pojawiały się liczne talenty muzyczne: obecni i byli uczniowie ZSS. Zgodnie z tematyką tegorocznego Święta Szkoły przenosiliśmy się wehikułem czasu zarówno do prehistorii, jak i wcale nie tak odległych lat PRL-u. Tematyczne stanowiska nawiązujące do różnych epok przyciągały najmłodszych. Posługując się mapą, dzieci przemierzały czasoprzestrzeń rozwiązując zadania sprawnościowe, manualne i  umysłowe. Najmłodsze dzieci chętnie brały udział w płukaniu złota, w konkursie rzutów karnych, tworzeniu biżuterii, rysowaniu i zabawach, które były popularne w dzieciństwie  rodziców i dziadków.  Starsi uczniowie i rodzice przyglądali się pokazom tresury psy, pokazom straży miejskiej, czy straży pożarnej. Uczniowie chętnie grali w koszykówkę oraz trenowali na specjalnie przygotowanej siłowni. Duże wrażenie zrobił pokaz karate i Capoeiry. Rozegrano liczne turnieje: tenisa stołowego, szachowy, piłki plażowej, streetballa i piłki nożnej.  Do tańca zachęcały warsztaty i występy na scenie.  Równie chętnie odwiedzane były stoiska gastronomiczne, na których zakupić można było ciasta, kiełbaski, placki, czy bigos.

Tradycyjnie na koniec Święta Szkoły rozegrano mecz siatkówki, podczas którego rywalizowali ze sobą uczniowie i nauczyciele ZSS. Mecz był niezwykle emocjonujący. Nie zawiedli też kibice.

IX Święto Szkoły można uznać za bardzo udane! Bawiliśmy się świetnie i z niecierpliwością oczekujemy na kolejne, które z pewnością znów zaskoczy tematyką i różnorodnością pomysłów. Do zobaczenia za rok, na jubileuszowym Święcie Szkoły!

Żeby choć trochę poczuć atmosferę Święta Szkoły, zobacz koniecznie film oraz poniższą galerię zdjęć. Może się znajdziesz.

[foogallery id=”10506″]

Komentarze
Accessibility