Menu Zamknij

Wycieczka do Wrocławia

Z Górnego na Dolny Śląsk udali się uczniowie klasy 2d oraz przedstawiciele klas 7a,7b,7f,3a,3c.  Ponieważ wycieczka miała charakter jednodniowy- program  był bardzo napięty.

Zaraz po przyjeździe do Wrocławia zwiedziliśmy najstarszą jego część Ostrów Tumski, w którym czas płynie jakby wolniej. Oczywiście zatrzymaliśmy się na Moście Zakochanych, gdzie turyści (uwikłani w sidła miłości) wieszają kłódki.

Ogromne wrażenie wywarł na nas Rynek, otoczony pięknymi starymi kamieniczkami, fontanną i ukrywającymi się tu i ówdzie wrocławskimi krasnalami. Następną atrakcją był punkt widokowy znajdujący się na 49 piętrze Sky Tower. To obowiązkowe miejsce dla miłośników fantastycznych krajobrazów. Kolejnym etapem naszej wycieczki był ogród zoologiczny, gdzie podziwialiśmy Afrykanarium- unikatowe na skalę światową Oceanarium, prezentujące wyłącznie gatunki zwierząt z Czarnego Lądu od plaży Morza Czarnego po dżunglę Kongo. Zachwyciły nas kolorowe ryby, rekiny, płaszczki, hipopotamy, pingwiny oraz krokodyle i zjawiskowe manaty.

Zwiedzanie ogrodu zoologicznego bardzo nas pochłonęło, ale nadszedł  czas na następną atrakcję, którą była Panorama Racławicka. To unikatowe dzieło o wymiarach 15x114m autorstwa Jana Styki i Wojciecha Kossaka przedstawia bitwę pod Racławicami (1794). Dzięki zespoleniu różnych zabiegów malarskich i technicznych uczestniczyliśmy w niecodziennym spektaklu złudzeń. Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy ,więc nadszedł czas powrotu na Górny Śląsk. Zmęczeni, pełni wrażeń, wróciliśmy do domu. Koniecznie trzeba znowu odwiedzić wrocławskie krasnale!

Komentarze
Accessibility