Menu Zamknij

Bliżej Świata 2017

Tegoroczny konkurs Bliżej Świata przebiegał pod hasłem “Dzieło sztuki”. Jednym z zadań obok tradycyjnych już było zaprezentowanie wcześniej zadanego przez organizatorów obrazu bądź rzeźby w wersji na żywo.

Zadanie trudne lecz wiele klas fantastycznie się spisało prezentując fantastyczne instalacje. Zobaczcie sami i porównajcie z oryginałem niektóre z nich.

Teraz i ty masz możliwość wybrać najbardziej udane, dopracowane dzieło sztuki stworzone przez koleżanki i kolegów. ZAGŁOSUJ.
Oryginały dla porównania możesz zobaczyć tu.
Głosowanie trwa do niedzieli 2 kwietnia 2017 r. do godziny 20.00. Zwycięzca głosowania otrzyma nagrodę publiczności. 

[socialpoll id=”2429663″]

 

Dzieł sztuki zobaczyliśmy oczywiście więcej. Szukacie kolejnych w galerii poniżej.

Konkurs to jednak nie tylko jedno zadanie. Zadań było więcej i żeby wygrać w konkursie trzeba zdobyć się na spory wysiłek, przygotować wiele elementów i przede wszystkim współdziałać. Konkurs udowadnia dobitnie, że najważniejsza jest praca grupowa i współpraca.

Punktowane przez jury w tym roku były następujące elementy:

  • Rekwizyt czyli symbol  danego kraju
  • Przebrania w stroje narodowe 
  • Ogólny wystój klasy
  • Narodowe potrawy
  • Symbole Narodowe Państwa oraz ulotka reklamowa
  • wspomnienie wcześniej Dzieło Sztuki

Pracy było zatem co niemiara.

Jury w składzie dyrektor Małgorzata Marzec, Alina Rostalska, Małgosia Dziduch i Henryk Lazar rozpoczęli obchód klas chwilkę po godzinie 11.

Na pierwszy ogień 3a prezentująca Nepal, zaprezentowała w bardzo osobliwy sposób symbol tego kraju, najwyższą górę świata Mount Everest.

Anglicy z 1b zaprezentowali nam całą masę charakterystycznych dla tego kraju postaci. Był i Sherlock Holmes i Harry Potter.

Idąc dalej trafiamy do Francji gdzie akurat trwał pokaz mody. Do tego specjalnie na tę okazję zatrudniony kucharz, uczestnik Master Chef Julien Secher. 

Trafiliśmy też do Grecji gdzie spoglądał na nas sam ZEUS. Czekał to na nas również fantastycznie przygotowany stół z genialnie przygotowanymi potrawami.

Z pełnymi żołądkami udaliśmy się dalej. I trafiliśmy na trwający akurat w Niemczech October Fest i cudownie uśmiechające się do nas Niemki.

Idąc dalej trafiliśmy na Corridę w Hiszpanii i obserwowaliśmy przygotowanie tradycyjnej włoskiej Pizzy.  Posilając się hamburgerem, trafiliśmy na koncert Abby w Szwecji a następnie dostąpiliśmy zaszczytu audiencji u holenderskiej pary królewskiej. Właśnie w Holandii zachwyciliśmy się kolejnym fantastycznym dziełem sztuki. Zobaczyliśmy na żywo arcydzieło Paula Rubensa.

Coraz bardziej zmęczeni z ulgą skosztowaliśmy egzotycznych napojów serwowanych w ramach Karnawału w Rio. Wielkie wrażenie zrobiła na nas tradycyjna uroczystość ślubną w Izraelu. Tam też  obserwowaliśmy modlących się przed słynną Ścianą Płaczu.

Na koniec czekała na nas Azja. Najpierw Japonia z fantastycznym Sushi, następnie bardzo klimatyczny klasztor tybetański a na zakończenie Rosja i Chiny. W tamtejszym ZOO zobaczyliśmy na własne oczy prawdziwą Pandę. Było co oglądać. 

Kto wygrał? Ciekawi jesteście co? Potrzymam was jeszcze trochę w niepewności. Uroczyste ogłoszenie wyników wraz z rozdaniem nagród odbędzie się 3 kwietnia o godzinie 12 tradycyjnie już na szkolnej przewiązce.

Na razie podziwiajcie zdjęcia.

Komentarze
Accessibility