Menu Zamknij

Dzień Otwarty w SP8

Organizacja dni otwartych i zajęć pokazowych dla przedszkolaków z Siemianowic Śląskich wpisała się na dobre w harmonogram działań Zespołu Szkół Sportowych. W tym roku w zajęciach pokazowych dla dzieci 6-letnich wzięło udział aż siedem przedszkoli, ponad trzydziestu nauczycieli i blisko pół tysiąca przedszkolaków. A to wszystko po to, by wspomóc przedszkola w adaptacji dzieci, które w tym roku rozpoczną naukę w klasie pierwszej szkoły podstawowej.

Zajęcia otwarte miały na celu przybliżenie dzieciom środowiska szkolnego. Podczas zajęć dzieci miały okazję poznać szkołę i jej pomieszczenia, zadać nauczycielom i uczniom nurtujące ich pytania. Spotkania były okazją do napisania pierwszych wyrazów na szkolnej tablicy – czasami tradycyjnej, a czasami interaktywnej. Przedszkolaki zajrzały do szkolnych tornistrów oraz szafek uczniów. Zajęcia otwarte były również okazją do zacieśnienia współpracy nauczycieli Zespołu Szkół Sportowych z nauczycielami pobliskich przedszkoli, zaplanowania wspólnych działań na rzecz przedszkoli, których Szkoła Podstawowa nr 8 jest zdecydowanym liderem. Dzięki współpracy z nauczycielami przedszkoli Zespół Szkół Sportowych może pochwalić się organizacją:
– konkursów tematycznych „Szkoła Marzeń” oraz „Nauczyłem się w przedszkolu”,
– zawodów sportowych „Wiosenne Igrzyska Przedszkolaków”,
– zajęć adaptacyjnych dla dzieci „Ósemkowa Akademia Pierwszoklasisty”,
– zajęć adaptacyjnych o charakterze sportowym,
– warsztatów metodycznych dla nauczycieli.

Kontynuacją zajęć pokazowych był Dzień Otwarty Szkoły Podstawowej Nr 8, który odbył się 14 marca. Dzień Otwarty rozpoczął się od występów artystycznych uczniów klas młodszych. Podczas Dnia Otwartego ogłoszone zostały również wyniki konkursu plastycznego „Szkoła Marzeń”, który zorganizowali nauczyciele Zespołu Szkół Sportowych oraz odbyła się premiera filmu promującego szkołę, która zakończyła się burzą oklasków. Następnie dzieci po opieką nauczycieli wzięli udział w zajęciach językowych, matematycznych, logicznych, plastycznych i sportowych, natomiast rodzice mieli okazję aby szczegółowo zapoznać się z ofertą Zespołu Szkół Sportowych oraz uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące organizacji pracy szkoły oraz zmian wynikających z reformy edukacji. Po spotkaniu rodzicie zwiedzali szkołę, rozmawiali z nauczycielami i bawili się wspólnie z dziećmi.

Serdecznie dziękujemy dzieciom, rodzicom oraz Dyrektorom i Nauczycielom przedszkoli za pomoc i współpracę.

Zapraszamy do galerii zdjęć z Dnia Otwartego

Komentarze
Accessibility