Menu Zamknij

Wyniki Bliżej Świata 2018

W samo południe odbyło się długo wyczekiwane ogłoszenie wyników konkursu Bliżej Świata 2018, połączone z wręczeniem nagród.

Relacja z konkursu była publikowana wcześniej. 

Nagrody które ufundowała tradycyjnie Rada Rodziców Zespołu Szkół Sportowych wręczał Dyrektor ZSS Bogusław Szopa w towarzystwie organizatorów Aliny Rostalskiej i Henryka Lazara.

Jak co roku wydarzenie zebrało dużą część społeczności uczniowskiej i inne korytarze w czasie długiej przerwy świeciły pustkami, co normalnie właściwie się nie zdarza.

Rozpoczęliśmy od wręczenia nagród w poszczególnych kategoriach. te nagrody przyznawało po burzliwych obradach jury bezpośrednio po konkursie. I o ile nagrody główne przyznawane są na podstawie punktacji, to w kategoriach trochę bierze górę subiektywne odczucie poszczególnych członków wysokiego jury. Jak zobaczycie na końcu w podsumowaniach punktowych nie zawsze się to pokrywa.
Scenografia. W tej kategorii wygrali gimnazjaliści z klasy 3b Leszka Gasiulewicza.

Flaga. W tej kategorii właściwie bez konkurencji byli maturzyści Marty Wrazidło, którzy przygotowali rewelacyjną zbitą z desek flagę Brazylii. 

Rekwizyt. Ta nagroda przyznana została za piękne własnoręcznie tworzone przez Evin Görer meksykańskie sombrero.

Potrawy. Jury w czasie obchodu najadło się do granic, co oczywiście w czasie rozdania nagród od razu mi wytknięto – jeszcze się policzymy Kuc ;). Fantastycznych potraw było wiele, ale jury miało w tym roku słabość do słodyczy. No i za najlepszą potrawę wybrano rumuńskie ciasteczka. Niestety jury tak zaoferowane spożywaniem super deseru nie zrobiło zdjęcia.
W tej kategorii organizatorzy przyznali również wyróżnienie, za nieprawdopodobnie dobre ananasowe kokosanki dla Paulinki Niestrój z klasy III LO.

Przebrania. jury podczas obchodu przyznaje najwięcej punktów w klasach, które w całości się przebierają prezentując różnorodność. w kategorii jednak nagradzamy indywidualne projekty. Wygrał Marek Graca z klasy IIIF.

LIP DUB. Na koniec występ. Pomysł zaczerpnąłem z bijącego rekordy popularności za oceanem programu Lip Dub battle. Zadaniem uczestników jest podłożyć głos pod znany hit. Zdecydowanie najlepiej zrobiły to dziewczyny z klasy 7d prezentując hit Abby – Gimmie Gimmie. Już niedługo na szkolnym FB premiera teledysku. Tam też zobaczycie inne występy tegorocznego konkursu.

W każdej klasie jury oprowadzał przewodnik. Najlepiej swoją robotę wykonała Julia Bożek z klasy 3 LO

Organizatorzy przyznali również kilka wyróżnień.
Za przebranie w  kostki Rubika, Julia Miłek, Wiktoria Pasecka 2b
Za występ poza konkursem  Artur Vysotcki 7e
Za potrawę wspomniana wyżej Paulina Niestrój 3a lo

Wy sami w głosowaniu internetowym przyznaliście nagrodę publiczności. Zwyciężyły dużą różnicą głosów Iga Górnikowska i Zusia Bartosiewicz.

Na koniec zestawienia, jak punktowało jury.
Foto: Henryk Lazar

No i na zakończanie ostatnie najważniejsze zestawienie. Jak można zauważyć, 5 klas przekroczyło barierę 200 punktów co oznacza już wynik naprawdę dobry.

I miejsce – Szwecja czyli klasa 7d Anny Nowary
II miejsce – RPA czyli klasa 7a Henryka Lazara 
III miejsce – Meksyk czyli klasa 7c Aliny Rostalskiej

I to na tyle. Powoli krystalizuje się pomysł na kolejną edycję. Chcemy czymś was zaskoczyć.
Do zobaczenia w przyszłym roku.

Komentarze
Accessibility