Menu Zamknij

Anglia z ZSS zdobyta!

Drodzy Uczniowie, nasza wyprawa dobiegła końca ale mamy nadzieję, iż pozostaną z Wami na dłużej wspomnienia, zdjęcia oraz zakupy z Primarka i Funcika:)

W tym roku ruszyliśmy śladami słynnych Wikingów oraz jednego z najbardziej znanych pisarzy angielskich Charles’a Dickensa. Zwiedziliśmy urokliwe miasteczko Rochester gdzie znajduje się muzeum Dickens’a oraz pobliski zamek wraz z jego licznymi zakamarkami. Następnie udaliśmy się do Norwich gdzie mieliśmy okazję zwiedzić katedrę, którą można spotkać niemal w każdym podręczniku z języka angielskiego.

Nie zabrakło również atrakcji widokowych – udaliśmy się w stronę najbardziej wysuniętego na wschód punktu na wybrzeżu – Lowestoft – oj wiałooo:) Jednak główną atrakcją naszej wycieczki okazało się słynne miasto YORK w północnej części Anglii – Muzeum Wikingów oraz słynna katedra, która robi wrażenie! A na deser odwiedziliśmy studenckie miasto Cambridge, gdzie mieliśmy okazję wejść do samego serca jednej ze szkół –  King’s College – Harry Potter też tam urzędował:) Mamy nadzieję, iż w przyszłym roku znowu będziecie z nami i podbijemy kolejne miejsca w Anglii z ZSS. Do zobaczenia!

Organizator/Opiekun: Barbara Firczyk  Pomocnik/Opiekun: Dorota Gaworska

Komentarze
Accessibility