Menu Zamknij

Informacje dotyczące edukacji zdalnej w ZSS – JĘZYK ANGIELSKI

Od Poniedziałku tj. 30.03.2020 zajęcia z języka angielskiego w Zespole Szkół Sportowych będą prowadzone zdalnie oraz według planu lekcji przypisanego do każdej klasy. Głównym źródłem oprócz tradycyjnego maila będzie platforma Google Classroom za pomocą której, uczniowie oraz nauczyciele będą za sobą w stałym kontakcie. Poprzez platformę Google Classroom uczniowie będą otrzymywali od swoich nauczycieli zadania, linki do prezentacji, zaproszenia do lekcji online/webinarium oraz pytania w formie quizu do uzupełnienia.

  1. Ocenianiu będzie podlegać przede wszystkim aktywność ucznia, jego zaangażowanie, wkład pracy, poprawność wykonania oraz udział w zajęciach online – ocena będzie systematycznie uzupełniana w dzienniku: e-learning – waga 1 (po konsultacjach z danym nauczycielem prowadzącym)

2. Uczniowie, którzy z przyczyn technicznych nie będą mogli uczestniczyć w zajęciach lub nie odesłali na czas zadania proszeni są o kontakt ze swoim nauczycielem prowadzącym w celu przekazania takich informacji oraz nadrobienia materiału.

3. W czasie nauki zdalnej, uczniowie będą korzystać z książek oraz ćwiczeń przypisanych do danej klasy jak również z materiałów dodatkowych przesyłanych przez nauczycieli (kserówki, prezentacje, nagrania wideo, linki)

4. Polecamy strony naszych dwóch wydawnictw z którymi współpracujemy czyli Pearson oraz Macmillan a także linki do przydatnych stron w celu pogłębiania swojej wiedzy z zakresu gramatyki oraz słownictwa

  • www.pearson.pl (English Class – wszystkie serie/ My matura success – Liceum)
  • www.macmillan.pl (Checkpoint – Liceum)
  • www.ang.pl – gramatyka wraz z tłumaczeniem oraz ćwiczeniami z kluczem
  • www.angielski.na6.pl – gramatyka oraz ćwiczenia
  • aplikacja quizlet – powtórka przed egzaminem ósmoklasisty (aplikacja na telefon)
  • Kahoot – gry i zabawy w języku angielskim (aplikacja na telefon)
  • MyEnglishLab – platforma edukacyjna Pearson – dla podręczników English Class
  • isl.collective.com – video lekcje i materiały do kopiowania

5. Konsultacje nauczycieli będą odbywać się zgodnie z harmonogramem poniżej:

Pani K. Ostrowska – wtorek godz. 13-14 (519-698-949/ostrowskak@zss-siemianowice.pl)

Pani I. Knap – poniedziałek 14-14:45 (Skype)

Pani K. Moj – Giza – poniedziałek 15-15:45 (Skype/ katarzynamg.zss@gmail.com)

Pani B. Firczyk – wtorek 14:15 – 15:00 (509-746 -320)

Pani D. Gaworska – wtorek 14:15- 15:00 (Skype/gaworskad@zss-siemianowice.pl)

Pani E. Saltarska – środa 12:15 13:00 (Skype)

Pani J. Strzelczyk – informacja na stronie ZSS – konsultacje nauczycieli

Pozdrawiamy i pozostajemy do dyspozycji

Nauczyciele języka angielskiego

English with ZSS
Komentarze
Accessibility