Menu Zamknij

Dzień życzliwości

Żółto wszędzie, kolorowo wszędzie, ślicznych uśmiechów i serduszek mnóstwo wszędzie…, hmmm…, zatem to musi być 21 listopada, bo właśnie wtedy, od kilku już lat, cały Zespół Szkół Sportowych dołącza do światowej akcji „World Hello Day” i celebruje swój „Dzień Życzliwości”.

Dzień ten ma swój początek wiele lat temu i szerzy piękną ideę życzliwości wobec innych ludzi oraz pokojowego rozwiązywania konfliktów (jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na ten temat – zerknijcie do naszych wpisów z poprzednich lat- tam znajdziecie odrobinkę wiedzy historycznej).

Tegorocznemu wydarzeniu przyświecało hasło: „Nawiążmy nić porozumienia”, więc nasze szkolne korytarze zdobiły girlandy serduszek łączące wszystkich życzliwych uczniów i nauczycieli, plakaty przygotowane podczas lekcji wychowawczych, podczas których klasy zastanawiały się, co to właściwie znaczy „Życzliwym być…”, a do szkoły wchodziliśmy przez wielobarwne „bramy życzliwości”.

Na wszystkich tradycyjnie czekały też, jak zawsze cudne i wyjątkowe, uśmiechnięte buźki 😀

Dzięki Wam, to był na prawdę piękny dzień 🙂

W tym roku po raz pierwszy w przygotowanie „Dnia Życzliwości” włączył się Samorząd Szkolny ZSS, który wspierał akcję poprzez plakaty, rozdawanie buziek w obu budynkach i zorganizował super dyskotekę, …(o samej dyskotece poczytajcie w osobnym wpisie)

I na koniec- mała ściąga:

Pamiętajcie! Bycie życzliwym nic nie kosztuje, a przyjaciół nam zjednuje 🙂

Dziękujemy Wam za Wasze ogromne serca i spontaniczne zaangażowanie :*

Do zobaczenia za rok.

JS, AR & Przyjaciele

Komentarze
Accessibility