Menu Zamknij

Młodzi Głosują

Młodzi Głosują to ogólnopolski projekt Centrum Edukacji Obywatelskiej. Przy okazji wyborów organizowana jest od lat akcja, będąca młodzieżową symulacją prawdziwych wyborów. Celem akcji jest oczywiście zapoznanie młodzieży z procesem wyborczym i rozwijać wsród nich kulturę polityczną.

Zespół Szkół Sportowych już od wielu lat bierze udział w tym projekcie, więc i tym razem zabraliśmy się ostro do pracy.

Aż wreszcie dziś nadszedł dzień głosowania.

Frekwencja wyborcza wyniosła niecałe 33%. Szału nie ma. Chociaż najlepsze klasy miały frekwencję sięgającą 90%, a wiele klas przekroczyło 50%. Dzięki wielkie za aktywność, szczególne wyrazy uznania należą się dla klas 7a, 6a i 8e.

Jak przedstawiają się wyniki? Na pewno dla wielu będą niespodzianką. Wygrywa Wiosna Roberta Biedronia z prawie 45% poparciem, dalej Konfederacja a na najniższym stopniu podium Koalicja Obywatelska i Kukiz15.

Już niedługo przy okazji jesiennych wyborów parlamentarnych d Sejmu RP kolejna edycja akcji, na którą już teraz serdecznie zapraszam.

Komentarze
Accessibility