Menu Zamknij

Napisz List. Zmień Życie

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas wydarzenia mobilizujemy ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka.

Iskra odwagi jest w każdym z nas. Możemy zabrać głos w słusznej sprawie. Możemy wysłać tweeta. Możemy protestować. Możemy napisać list. Możemy działać razem ramię w ramię z obrońcami i obrończyniami praw człowieka, by walczyć z niesprawiedliwością i budować bardziej sprawiedliwy świat. W tym roku podczas Maratonu będziemy pisać listy w sprawie obrończyń praw człowieka z 10 państw. To kobiety, które odważnie przeciwstawiają się łamaniu praw człowieka, a teraz same potrzebują naszego wsparcia.

Maraton powstał w Polsce w 2001 roku i urósł do rangi największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka – w 2017 roku podjęto 5,5 mln akcji, w samej Polsce napisaliśmy ponad 300 000 listów, a w nasze działania w kraju zaangażowało się blisko 65 000 osób.

O co chodzi w tej akcji? Zobacz sam.


Zespół Szkół Sportowych weźmie w tym roku udział w tej akcji. LICZYMY NA CIEBIE!!!
Weź udział w akcji i napisz list.


Możesz napisać list w obronie jednej z kobiet które walczyły o prawa człowieka.

Klikając w linki dowiesz się więcej o ich działalności. Wybierz osobę której historia najbardziej cię zainteresowała. Znajdziesz tam również przykładowy list. Jeśli nie chcesz pisać niczego od siebie wystarczy, że przepiszesz ten tekst.

Już niedługo w szkole otwarte będzie stoisko, gdzie będziesz mógł zapytać o wszystko, znajdziesz tam różne materiały i będziesz mógł dowiedzieć się co dalej z listem.

Z kolei dla wszystkich którzy nie chcą pisać, ale chcieliby pomóc w inny sposób mamy inną propozycję.
Zrób lampion promujący akcję. (instrukcję znajdziesz tutaj)
Szablony lampionów znajdziesz poniżej
Szablon 1
Szablon 2 

Akcję w szkole organizują Henryk Lazar, Elżbieta Tobolewska i Alina Rostalska, Dorota Gaworska (tu możesz napisać list po angielsku) Agnieszka Rostańska (tu możesz napisać list po niemiecku). Jeśli masz jakieś pytania opiekunowie bardzo chętnie na nie odpowiedzą.

Nie badź bierny. Zaangażuj się. Inni potrzebują Twojej pomocy.

Komentarze
Accessibility