Menu Zamknij

Pierwsze klasy w teatrze

W ubiegłym tygodniu uczniowie klas pierwszych- 1b, 1c oraz 1d wzięli udział w spektaklu teatralnym pt.: “Zorro” w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.

Uczniowie klasy 1c kilka dni wcześniej- przygotowując się do wizyty w teatrze- wzięli udział w warsztatach “ABC teatru” organizowanego przez Muzeum Śląskie. Poznali wiele nowych zawodów związanych z teatrem, obejrzeli piękne kostiumy oraz scenografie.

Spektakl teatralny przeniósł naszych najmłodszych uczniów w inny świat. Dzieci poznały historię Zorro- superbohatera. Z zaciekawieniem śledziły losy głównych postaci, wspólnie z aktorami śpiewały piosenki, a przede wszystkim- świetnie się bawiły. Z pewnością zapamiętają również morał płynący z tej pięknej bajki- zawsze należy walczyć ze złem!

“Zorro, Zorro
Ty także Zorro możesz być
Zorro, Zorro
I ty, i ty, i każdy widz!
Zorro, Zorro
Wystarczy tylko żebyś był
Odważny, sprawiedliwy
I chciał ze wszystkich sił!”

Komentarze
Accessibility