Menu Zamknij

KONKURSY PLASTYCZNE

W ostatnim czasie aż zaroiło się od konkursów plastycznych. Pojawiły się konkursy rysunkowe, malarskie, graficzne, fotograficzne. Tematyka jest również bardzo różnorodna: możemy znaleźć konkursy o tematyce historycznej, ekologicznej, astronomicznej, literackiej.

Prace na konkursy wykonujemy na kółku plastycznym (w poniedziałki, godz. 16.00- 17.15), można je również przygotować samemu w domu, przesyłać samodzielnie do organizatora konkursu. Zachęcam, by prace wykonywane w domu przynosić do korekty na lekcję plastyki. Będzie wtedy można otrzymać za nie oceny dodatkowe, a także punkty dodatnie za reprezentowanie szkoły w konkursie.

Poniżej przesyłam informacje o kilku ciekawych konkursach. Zachęcam do udziału!

  1. Konkurs na maskotkę Planetarium Śląskiego – projekt maskotki wykonanej dowolną techniką (rysunek, malarstwo, kolaż) można przynosić wraz z podpisaną zgodą do poniedziałku na portiernię lub wysłać samemu do 15 października. Szczegóły znajdziecie na stronie:

https://www.planetarium.edu.pl/zaprojektuj-gwiezdnego-pluszaka/

2. Konkurs “Obrońcy Niepodległej” – przedstaw w technice graficznej, rysunkowej lub malarskiej wybraną postać walczącą w trakcie II wojny światowej w obronie niepodległej Polski. Informacje o konkursie:

https://muzeum1939.pl/konkurs-graficzny-obroncyniepodleglej/aktualnosci/4633.html

3. Konkurs Astronomia Art – prace dotyczące astronomii można przesyłać do 29 października. W najbliższym czasie konkursem tym będziemy zajmować się na zajęciach kółka plastycznego. Szczegóły na stronie:

https://konkursydladzieci.eu/zobacz/miedzynarodowy-konkurs-plastyczno-fotograficzny-astronomia-art/

4. Jeśli lubicie bajki – to coś dla Was. Należy wykonać ilustrację, pracę komputerową, pacynkę, kukiełkę lub pracę przestrzenną nawiązującą do treści bajek Jeana de La Fontaine’a. Więcej informacji o konkursie ogólnopolskim:

https://konkursydladzieci.eu/zobacz/ogolnopolski-konkurs-plastyczny-konik-polny-i-mrowka-czyli-bajki-jeana-de-la-fontainea/

5. Jeśli interesuje Was świat Aniołów, zachęcam do udziału w konkursie ogólnopolskim, którego tematem są właśnie Anioły – na ten konkurs macie czas do 30 listopada. Więcej informacji na stronie:

https://konkursydladzieci.eu/zobacz/ogolnopolski-konkurs-plastyczny-anioly-2021/

6. Jeśli lubicie fotografować przyrodę, wejdźcie na stronę Miejskiego Domu Kultury “Południe” w Katowicach i weźcie udział w konkursie: https://www.mdkpoludnie.com/?p=37745

Życzę wszystkim udanej zabawy i rozwijania kreatywności!

Czekam na Wasze prace!

Komentarze
Accessibility