Menu Zamknij

Maraton Pisania Listów 2020

Już po raz trzeci w Zespole Szkół Sportowych współorganizujemy akcję Maraton Pisania Listów. Ogólnopolska inicjatywa Amnesty International zwraca naszą uwagę na problematykę łamania praw człowieka na świecie przy okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka.

Jak było w zeszłym roku? Zobaczcie sami.

Akcja staruje w poniedziałek 7 grudnia i trwa do piątku 11 grudnia. W poniedziałek rano 14 grudnia wyjmę wszystkie listy ze szkolnej skrzynki i zaniosę na pocztę do wysłania. Mam nadzieję, że pobijemy w tym roku zeszłoroczny wynik i przekroczymy magiczną liczbę 100 wysłanych listów. Liczę na was.

W tym szczególnym roku nie będziemy mogli zasiąść przy naszym wielkim konferencyjnym stole, niestety. I musimy sobie radzić inaczej.

Listy piszemy w domu. Jeśli napotykamy jakiś problem konsultujemy jego napisanie ze swoim nauczycielem polskiego lub wosu, lub bezpośrednio z nauczycielami organizującymi akcję czyli Henrykiem Lazarem oraz Elżbietą Tobolewską. Jest rownież możliwość, żeby napisać list po angielsku lub po niemiecku. Wtedy kiedy masz jakiś problem zgłaszasz się odpowiednio do Doroty Gaworskiej i Agnieszki Rostańskiej.
Myślę, że każdy nauczyciel z chęcią nagrodzi was za udział w tak ważnej akcji. Zatem warto podwójnie.

W czyjej obronie będziemy w tym roku pisać. Oto bohaterowie akcji z tego roku.

Poniżej znajdziecie wzory listów. Najłatwiejsza opcja to po prostu przepisanie listu. Ale oczywiście bardzo gorąco zachęcam was do tego, żeby napisać list samodzielnie.

Co dalej? Wystarczy już tylko znaleść kopertę, zaadresować, kupić i nakleić znaczek i przynieść do szkoły gdzie na wasze listy czeka już nasza skrzynka. Pani Gabrysia nad wszystkim czuwa.

Na jaki adres wysyłać? Są dwie opcje. Można wysłać na adres władz danego kraju. To opcja droższa, bo znaczek międzynarodowy.

Można też wysłać do ambasady danego kraju w Polsce (tak robiliśmy w zeszłym roku) wtedy tylko znaczek krajowy. Adresy ambasad znajdziecie bez problemu w internecie. Na przykład na tej stronie KLIK.

Czy to wszystko w ogóle ma sens? To [pytanie często się pojawia. JASNE ŻE MA!!! Efekty są namacalne. Nie czekaj wiec. Musisz działać. Napisz list i zmień życie.

Komentarze
Accessibility