Menu Zamknij

Jubileusze w Siemianowicach Śląskich i nagrody dla uczniów ZSS

Rok 2022 jest szczególnym rokiem dla Siemianowic Śląskich. W tym roku mija 90 lat, kiedy miasto nasze uzyskało prawa miejskie. W tym roku obchodzono również rocznicę 30-lecia powołania do życia Państwowej Straży Pożarnej. W minioną sobotę w budynku SCK Parku Tradycji odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta z okazji 90 rocznicy nadania praw miejskich Siemianowicom Śląskim, zaś 25 maja  na terenie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Siemianowicach Śląskich odbyły się uroczyste Obchody Dnia Strażaka połączone z Jubileuszem 30-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej.

By przybliżyć najmłodszym te ważne wydarzenia, z okazji tych rocznic ogłoszone zostały konkursy plastyczne, w których wzięli udział i nasi uczniowie.

W czasie obchodów Dnia Strażaka oraz 30-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej z rąk Pana Prezydenta Siemianowic Śląskich Rafał Piecha nagrody otrzymały 2 uczennice naszej szkoły: Amelia Noworolnik z klasy 6 b, której praca zdobyła 1 miejsce i została plakatem promującym uroczystość, a także Aleksandra Boberek z klasy 7 b, której praca otrzymała wyróżnienie w konkursie.

http://www.siemianowice.pl/aktualnosci/z-ratusza/obchody-dnia-strazaka-i-30-rocznica-powolania-panstwowej-strazy-pozarnej.19595/

Z okazji 90-lecia uzyskania przez nasze miasto praw miejskich Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących “Meritum” w ramach IX Festiwalu Meritum Wizji  zorganizował konkurs plastyczny, objęty patronatem Patronatem Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie, którego motywem przewodnim były słowa: „My sõm stõnd… Siemianowice Śląskie moje miejsce na ziemi”. 

W tym konkursie III miejsce w kategorii “plakat” zdobyły Nadia Myczkowska i Agnieszka Słupek z klasy 7 c.

https://www.zstiomeritum.edu.pl/images/fotki/aktualnosci/2021-2022/IXfmw/nagrody/Laureaci%20wraz%20z%20opiekunami%20oraz%20organizatorzy%20IX%20Festiwalu%20Meritum%20Wizji%20-%202.jpeg

Uczniowie naszej szkoły licznie wzięli udział w konkursie w kategorii plakat, a także fotografia. Poniżej galeria prac uczniów ZSS:

Komentarze
Accessibility