Menu Zamknij

I edycja konkursu “Stop pożarom traw”

28 marca w Siemianowickim Centrum Kultury „Park Tradycji” odbyła się I edycja „Dnia Bezpieczeństwa Pożarowego i Ratownictwa w Siemianowicach Śląskich”. Akcja skierowana była głównie do nauczycieli i uczniów szkół podstawowych.

Impreza była częścią kampanii profilaktycznej organizowanej przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej pt.: „Czad i ogień obudź czujność” oraz „STOP pożarom traw!” W jej ramach zorganizowany został konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych.

Z naszej szkoły nagrodzonych zostało dwoje uczniów. Uczennica klasy 5 b – Julia Bachowska zdobyła III miejsce, a Piotr Sikora – uczeń klasy 6 d otrzymał wyróżnienie.

Podczas I Dnia Bezpieczeństwa uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej oraz laureaci konkursu mieli okazję nauczyć się wielu – prawidłowych – sposobów postępowania w różnych stanach zagrożenia, a także obejrzeć  pokazową akcję ratowniczo-gaśniczą na terenie SCK „Park Tradycji” przeprowadzoną przez strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, gdzie między innymi ewakuowano osobę poszkodowaną z pomieszczenia objętego pożarem.  Pokazy i prezentacje strażackie przeplatane były konkursami i zadaniami.

Całość objęta była patronatem prezydenta miasta Siemianowice Śląskie, Rafała Piecha, TVP Katowice oraz Polskiego Radia Katowice. Współorganizatorem akcji była KW PSP w Katowicach, Wydział Edukacji Urzędu Miasta w Siemianowicach Śląskich oraz SCK „Park Tradycji”.

 

Komentarze
Accessibility