Menu Zamknij

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Nauka przez zabawę przynosi najlepsze efekty, a Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia świetnie wpasowuje się w tę koncepcję. Główne motto akcji „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają” przyciąga społeczności na całym świecie – szkoły z Polski, Rosji, USA, Kolumbii, Tajlandii i wielu innych krajów.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomić, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. Egzamin opiera się na losach o różnym stopniu trudności.

Uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Siemianowicach Śląskich kolejny raz przystąpili do zmagań w ramach obchodów IX Święta Tabliczki Mnożenia.

W ramach tych obchodów klasy od 4 do 8 brały udział w krótkich sprawdzianach-eliminacjach z mnożenia i dzielenia już tydzień wcześniej.

W ostatnim dniu naszego wspólnego święta, czyli 4 października 2019, patrole egzaminacyjne, w których egzaminatorami byli uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki w eliminacjach sprawdzały wiedzę wśród dorosłych. Uczniowie sprawdzali znajomość tabliczki wśród nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół oraz mieszkańców Siemianowic i nie tylko. W tym roku kolejny raz odważnie do sprawdzianu z tabliczki przystąpili pracownicy Komendy Policji w Siemianowicach Śląskich i Straży Pożarnej. Pierwszy raz mieliśmy szansę egzaminować również pracowników Straży Miejskiej. Wszyscy uczestnicy, którzy prawidłowo odpowiadali na pytania egzaminatorów otrzymywali Odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia.


Wszystkim uczestnikom Światowych Dni Tabliczki Mnożenia gratulujemy wiedzy i dziękujemy za udział.

Komentarze
Accessibility