Menu Zamknij

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, odbywająca się zawsze w ostatni piątek września, która ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomić, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

W Szkole Podstawowej nr 8 w Siemianowicach Śląskich Święto Tabliczki Mnożenia obchodzono przez cały tydzień od 24 do 38 września 2018.

W ramach tych obchodów klasy od 4 do 8 brały udział w krótkich sprawdzianach-eliminacjach z mnożenia i dzielenia.

W ostatnim dniu patrole egzaminacyjne, w których egzaminatorami byli uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki w eliminacjach, sprawdzały znajomość tabliczki wśród nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół, w skład którego wchodzi SP8 oraz mieszkańców Siemianowic i nie tylko. Nasze patrole odwiedziły Urzędu Miasta w Michałkowicach, Komendę Miejską Policji oraz Państwową Straż Pożarną w Siemianowicach Śląskich. Wszyscy uczestnicy, którzy prawidłowo odpowiadali na pytania egzaminatorów otrzymywali Odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Patrole egzaminacyjne chodziły ulicami miasta w godzinach od 9.00 do 11.30.
Wszystkim koleżankom, które zaangażowały się w organizację dziękujemy za pomoc, a uczestnikom Światowych Dni Tabliczki Mnożenia gratulujemy wiedzy i dziękujemy za udział.

îR
îR
îR
îR
îR
Komentarze
Accessibility