Menu Zamknij

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w SP8

Dziś w SP 8 jest niebiesko. Na holu powieszony jest transparent,  biblioteka udekorowana jest niebieskimi balonami, a dzieci i nauczyciele ubrali się na niebiesko.

Uczniowie SP8 wiedzą już, co to autyzm, Zespół Aspergera i jak trzeba się zachowywać w kontaktach z osobami ze spektrum autyzmu. W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu nasi uczniowie wzięli udział w  lekcjach poświęconych temu zagadnieniu, a także uczestniczyli w spotkaniach w bibliotece szkolnej, gdzie panie nauczycielki mające swoje dzieci ze spektrum autyzmu podzieliły się z uczniami osobistymi doświadczeniami. Po pytaniach i rozmowach na temat autyzmu, uczniowie oglądnęli filmy i spoty traktujące o tym temacie.

Hasło Światowego Dnia Świadomości Autyzmu brzmi: “Nie bądź zielony w temacie autyzmu, w kwietniu bądź niebieski”. Mamy nadzieję, że uczniowie SP 8 nie tylko w kwietniu, a przez cały rok będą wiedzieć, pamietać i rozumieć osoby ze spektrum autyzmu.

Zachęcamy do oglądnięcia.

Komentarze
Accessibility